Duel to byl strhující. Hostující Iterský přivedl „kohouty“ dvakrát do vedení. Za domácí pak dvakrát vyrovnával Rajchrt, podruhé čtyři minuty před koncem. Když už se jevilo, že tento úžasný souboj skončí remízou a dělbou bodů, rozhodl o výhře Baníku minutu před koncem Moravec.

BANÍK KR. POŘÍČÍ - FC FR. LÁZNĚ 3:2
poločas: 1:1

Odveta za podzimní porážku ve Františkových Lázních baníkovcům vyšla. Tehdejší vysokou prohru odčinili těsným, ale o to cennějším vítězstvím. Výhra Baníku se ale rodila velice těžce. Hosté hráli skvěle a téměř celý zápas vedli. Šťastná výhra tak domácím spadla do klína doslova z fotbalového nebe.
Úvodní čtvrthodina hry patřila pohyblivějším hostům. Pak ale domácí hru vyrovnali, byli nebezpečnější. Střelu Maxy po kličce brankáři vykopl z prázdné branky Karafiát, hlavičku Správky Vachůn chytil.

Další akce Baníku po ose Maxa – Rajchrt skončila jen nastřelením z ostrého úhlu. Jenže udeřilo na druhé straně.
Ve 27. minutě se dostal k míči Iterský a utěšenou ranou k tyči otevřel skóre utkání, 0:1.

Tentýž hráč se po přihrávce Bastla dral do další gólovky, jenže sám na brankáře ji neproměnil. Pak ještě zahrozil Eisenreich, ale zamířil vedle.
Ve 35. minutě přišel protiútok domácích a Rajchrt lobem přes vyběhnuvšího brankáře vyrovnal na 1:1.
Krátce nato pálil z velké dálky těsně nad Miloš Dufek a Maxa po centru Šellonga mířil vedle.
Na hřišti menších rozměrů střídala jedna akce druhou. Rušný zápas přinášel šance na obou stranách. Chvíli před pauzou unikl Eisenreich po kličce stoperovi, vystřelil jen do brankáře, dorážka Bastla mířila vedle.

V úvodu druhé půle přihrál Hung Dufkovi a ten svojí ranou řádně protáhl brankáře Vachůna. Střelecké pokusy Štefana, Míry Větrovce, Iterského i Bastla gólový úspěch hostům nepřinesly, dvě střely domácího Rajchrta rovněž ne.
Svižný zápas se rozhodoval až v samotném finiši. Pět minut před koncem přihrál Štefan Iterskému, ten skrz klubko hráčů zamířil přesně k tyči a svým druhým gólem přivedl hosty podruhé do vedení, 1:2.

Radost „kohoutů“ ale netrvala dlouho. Minutu nato se na dlouhý míč rozeběhl Rajchrt, gólman se stoperem zaváhali, a tak kanonýr Baníku hlavičkou přes vyběhnuvšího brankáře svým druhým gólem srovnal na 2:2.

Už se zdálo, že souboj skončí plichtou, ale nebylo tomu tak. V 89. potáhl kapitán týmu Miloš Dufek středem hřiště akci, přihrál vpravo nabíhajícímu Moravcovi, který prudkou přízemní střelou rozhodl o osudu jinak velmi dramatického utkání. Vítězný gól Moravce na 3:2 byl pečetí za utkáním, které se pro svůj svižný spád muselo stovce přihlížejících diváků náramně líbit.

Branky: 35. a 86. Rajchrt, 89. Moravec – 27. a 85. Iterský.

Kr. Poříčí: V. Dvořák – Hanzlíček, Správka, Gvizd, Hung (79. Vévoda) – Moravec, M. Dufek, Provazník, Šellong – Maxa (90. D. Dufek), Rajchrt. Připraven Kiss. Trenéři: Buják a Gabrle.

Fr. Lázně: Vachůn – Král (49. Štefan), Mir. Větrovec, Jan Větrovec, Karafiát – Kříž, Országh, Bastl, Hibler – Iterský, Eisenreich. Připraveni: Najman, Šaliga, Lukáč a Duc. Trenér: Milan Kolouch.
Rozhodčí: Fraško – Janoušek, Vaněček. Delegát utkání: J. Novotný. ŽK: 0:1 (39. Karafiát). Diváci: 100.