Zápas měl slavnostní předehru. Oficiálně se otevíral nově zrekonstruovaný zimní stadion. Symbolického přestřižení pásky na ledové ploše se ujali starosta města Sokolova Karel Jakobec a místostarosta Jaromír Dvořák.

To však nebylo vše. Slavnostní ráz zápasu pokračoval i nadále. Nejdříve napochodovali na svou střídačku hokejisté Chomutova. To již v průchodu do šaten netrpělivě přešlapoval A– tým sokolovského Baníku. Na pokyn přivedl současné první mužstvo na led první z posil pro tento zápas z řad odchovanců sokolovského hokeje – David Zucker, jeden z hráčů ze sokolovské líhně, který se propracoval do extraligy, následován další personou, mužem s reprezentačními zkušenostmi Radkem Dudou a symbolicky také domácí ikonou, dlouholetým kapitánem Baníku Ladislavem Veverkou.

Mužstva nastoupená na ledě si na začátek zápasu musela ještě počkat. Mezi střídačkami se totiž objevil další ze slavných odchovanců HC Baník Sokolov, v současné době obránce extraligové Plzně Václav Benák, který naposledy oblékl dres Baníku v sezoně 1996–97, kdy v barážové sérii o udržení první ligy coby junior pražské Sparty vypomáhal svému mateřskému klubu proti Znojmu. Kvůli zranění se nemohl samotného zápasu s Chomutovem zúčastnit, tak alespoň převzal z rukou obchodního manažera klubu Karla Makovce na památku sokolovský dres se svým jménem a číslem 19.

Poté již začal samotný zápas. I když tentokrát první sokolovská lajna ve složení Duda – Veverka – Zucker se nejdříve s ostatními hráči musela věnovat odklízení přimrzlých konfet, které zamířily na led před úvodním buly z hlediště.

Původně přípravný zápas se rychle zvrtl v exhibici. Hrálo se bez jediného vyloučeného, k vidění byl bezkontaktní, svižný hokej bez zbytečného bránění. Domácí se do svého soupeře od začátku řádně zakousli, ale přece jen chybělo lepší, lépe řečeno jednodušší zakončení. Hráči si dávali často před brankou přednost, to dokumentovala nejlépe příležitost sokolovského útoku Soukup – Setikovský – Kukla, kdy po pěkné kombinaci Petr Kukla ještě hledal sám prakticky před prázdnou brankou Jana Soukupa. Přesto se diváci domácí branky v první části přes množství šancí nakonec dočkali. V 15. minutě zužitkoval zpětnou přihrávku Zuckera Hobl, který tak odpověděl na dva chomutovské góly z 5. a 12. minuty.

Ve druhé třetině padalo již více branek. V polovině třetiny srovnal Václav Dobřemysl, který využil střídání gólmanů Chomutova při hře. O dvacet vteřin později poslal Baník do vedení Ladislav Veverka, 3:2. Hosté ale po půlminutě znovu srovnali Sikorou a ve 37. minutě se ujali vedení 3:4. Ve 39. minutě bylo ale znovu srovnáno, po přihrávce Kukly a Mudry skóroval Setikovský.
Závěrečná třetina byla na góly nejbohatší. Po šedesáti pěti vteřinách se trefil chomutovský Jíra. Ve 49. minutě zvýšil opět na dvoubrankový rozdíl hostující Freiberg, 4:6.

V 54. minutě mohl po svém průniku a následném trestném střílení snížit Duda, ale jeho forsbergovskému zakončení pro diváky chyběly centimetry v cestě za beton gólmana Severočechů.

Hosté v závěru domácí nešetřili. V 56. minutě přidali další dvě branky, trefili se Procházka a Freiberg. Po další půlminutě zvýšil již na 4:9 přesnou, překvapivou střelou do levého horního rohu Grof.

Na začátku 58. minuty ale ukázal na druhé straně ledové plochy přesnou tvrdou střelu po ledě mezi betony Kukla, 5:9. V 59. minutě chomutovský Procházka sice dovršil desítku, po něm ale úřadovali znovu domácí. Nejprve obkroužil třetinu Chomutova Radek Duda, aby si po výměně kotouče sjel před branku na gólovou teč po přihrávce od Ládi Veverky. Třináct vteřin před koncem ukázal šikovné ruce Petr Kukla a stanovil tak konečný výsledek na 7:10.
Po skončení základní hrací doby se pokračovalo již v tradiční disciplíně, samostatných nájezdech, tentokrát po pěti na každé straně. A baníkovci byli i tentokrát, i když v odlišném složení, úspěšní.

Hostující Grof sice z prvního nájezdu Štelmacha překonal, to však bylo vše, dvojice sokolovských gólmanů si již s dalšími čtyřmi pokusy poradila. Naopak na domácí straně si Duda pohrál s Hanuljakem a poslal kotouč z úhlu do jeho branky. Poté sice Zucker neproměnil, stejně jako Kukla, kterému utekl puk, ale Veverka a Dobřemysl dostali puk znovu do svatyně Chomutova a stanovili tak výhru v trestných stříleních na 3:1.

HC Baník Sokolov – KLH Chomutov 7:10 (1:2, 3:2, 3:6).

Branky: 15. Hobl (Duda, Kořínek), 32. Dobřemysl, 32. Veverka (Duda, Zucker), 39. Setikovský (Mudra, Kukla), 58. Kukla (Setikovský), 60. Duda (Veverka, Toms), 60. Kukla (Formánek) – 5. Procházka (Skořepa), 13. Kraft (Pulpán), 33. Sikora (Hrdel, Kuběna), 37. Grof (Hrdel), 42. Jíra (Procházka), 49. Freiberg (Brňák), 56. Procházka (Bombic), 56. Freiberg (Skořepa, pavlas), 57. Grof, 59. Procházka (Půlpán).

Rozhodčí: Grech – Fiala, Havelec. Vyloučení: 0:0. Diváci: 3 000.

Sokolov: Štelmach (Jakubal) – Kořínek, Hauer, Formánek, Mudra, Říha, Diblík, Toms – Duda, Veverka, Zucker – Soukup, Setikovský, Kukla – Račanský, Hobl, Dobřemysl – Nový. Trenér: Carvan, Suchopár.