Dobrá hra a skvělá koncovka, to byly přednosti vítězů. Střelecky se blýskl Kouba, autor hattricku, dva zářezy zaznamenal Novotný a po jedné brance přidali Bereczký a stoper Oláh.

BANÍK KR. POŘÍČÍ 1
BANÍK SOKOLOV B 7
Poločas 0:3

Domácí vzdorovali prvních osm minut, než hosté poprvé udeřili. Střelu Domina brankář Venca Dvořák stačil jen vyrazit, a tak zcela volný Kouba pohodlnou dorážkou otevřel účet utkání – 0:1.

Rovněž sokolovský brankář Jakub Dvořák řešil spletitou situaci hned v úvodu. Při tvrdém střetu s unikajícím Správkou si mimo vápno vypomohl faulem, za což obdržel žlutou kartu.

Krátce nato tvrdě vypálil Ferko, Dvořák míč s námahou vyrazil. V 16. minutě si na kolmou přihrávku naběhl Bereczký a křížnou ranou k tyči zvýšil na 0:2.
Tvrdá přízemní střela Bastla mířila vedle, ale ve 32. se skóre měnilo znovu. To přišla další rychlá akce hostí, na jejímž konci se zjevil Novotný, který lehkým dloubáčkem přehodil brankáře – 0:3.

Hosté měli dobrý výběr místa, byli pohyblivější, u všeho podstatného byli dřív. Bombu Bereczkého poříčský Dvořák vyrazil, Kouba pálil nad a střela Kaplana byla sražena na roh.

Krátce po změně stran přišel další úder. Rychlou kombinační akci rozhýbal Bereczký, Kaplan přesným centrem oslovil Koubu a ten se ranou zblízka nemýlil – 0:4.

V 50. předvedli vydařenou akci také domácí hráči. Správka s Provazníkem vytvořili gólovku pro Rajchrta, ale Jakub Dvořák jeho střelu chytil.
Chvíli nato byl v pokutovém území faulován Rajchrt a Tomáš Provazník nařízenou penaltu bezpečně proměnil čestným gólem na 1:4.
Po hlavičce Šalouna do boční sítě přišly další chvíle domácích hráčů. Po kolmém pasu Provazníka vypálil Moravec jen o malý kousek vedle, brejk a střelu Správky bravurně zlikvidoval J. Dvořák.

Pak už přišel drtivý tlak hostí, jemuž domácí neodolali. V 71. zahrál Bereczký rohový kop na Novotného a jeho hlavička skončila v síti – 1:5.
Minutu nato zacentroval Šaloun z trestňáku do vápna a stoper Oláh mířil přesně – 1:6.

Vývojem zápasu otřesení domácí míč nestíhali. V 77. vypálil z dálky Pleva, brankář míč neudržel, a tak dobíhající František Kouba svým třetím gólem zkompletoval svůj hattrick na konečných 1:7. Tenhle kanonýr Baníku skóre zápasu nejen otevřel, ale také uzavřel.
Ve zbývajících minutách se už stav zápasu nezměnil. Za zmínku stojí pumelice Plevy, která břinkla do tyče, na opačné straně hřiště střela Gvizda z trestňáku byla sražena na roh, z něhož nebylo nic.

Juniorka Baníku dosáhla v podzimní premiéře skutečně impozantního výsledku. Její vstup do sezony byl velice rázný a přesvědčivý. Poloprofesionální tým, největší favorit přeboru, prokázal své nesporné kvality hned na začátku soutěže.

Branky: 51. z PK Provazník – 8., 46. a 77. Kouba, 32. a 71. Novotný, 16. Bereczký, 72. Oláh.
K. Poříčí: V. Dvořák – Gregor, Monhart (46. R. Jelínek), Gvizd, Neudert – Moravec (63. Valovič), M. Dufek, Provazník, Šellong, Rajchrt (82. L. Dufek), Správka. Připraven Jan Buják. Trenéři M. Gabrle a Miroslav Buják.
Sokolov B: J. Dvořák – Kaplan, Oláh, Šaloun (78. Burkyt), Ferko (68. Hudec) – Domin, Bereczký, Puchmertl, Bastl (59. Pleva) – Novotný, Kouba. Připraveni Vodrážka a Makó. Trenér J. Dreiseitl.
Rozhodčí: Pavel Pešek – R. Šmat, J. Balhar. DS V. Vošmik. ŽK: 0:2 (14. J. Dvořák, 51. Oláh). Diváci: 200. (mi)