Po utkání ale odcházel střelec ze hřiště hodně otrávený. Není se čemu divit. Baník sahal po třech bodech, ale nakonec si na své konto připsal pouze jedin nastaveném čase Zbrojovka vyrovnala. „Pro nás je to obrovské zklamání. První poločas se nám nepodařil a inkasovali jsme. Ve druhé půli jsme na ně vlétli a dokázali zápas otočit. Měli jsme to udržet. Navíc jsme měli možnost ještě své vedení zvýšit. Prostě to musíme uhrát,“ začal Jiří Mlika hodnocení utkání.

Marián Geňo se ve druhém poločase řítil sám na brankáře hostí, ale v koncovce váhal. „Asi to byl rozhodující okamžik. Hrálo by se nám mnohem lépe, kdybychom vedli 3:1, ale měli jsme vpředu udržet více balon,“ pokračoval.

Poslední vteřiny ale byly k Baníku nemilosrdné. Vysoký míč propadl za obranu, padla branka na 2:2 a vzápětí se ozval hvizd rozhodčího. „Bylo to v posledních chvilkách po dlouhém autu. My prostě musíme ten souboj vyhrát. Nesmíme je nechat ve vápně vystřelit,“ přiznal Jiří Mlika.

Špatně se vyvíjela i první půle. Ta patřila hostím, alespoň co se skóre týče. „Naším cílem bylo obhájit body, které jsme si dovezli z Čáslavi. Asi jsme byli před fanoušky nervózní. Nevím. Nedokážu si to jinak vysvětlit. My jsme se potřebovali chytit rychlým gólem. Ten přišel až ve druhém poločase a už to bylo naopak. Zvedli jsme se,“ pokračoval v rozboru.

Trenér Látal poslal na hřiště v 56. minutě Mariána Geňa a domácí hra ožila. „Já si myslím, že to šlo i předtím. Mě v útoku doplňoval Martin Šindelář. Ten chodil do hlaviček a já jsem ho zezadu doplňoval. Co přišel Marián, tak jsem se více zatahoval,“ popsal.