Jeho tým na horké půdě místního Baníku remizoval 2:2, když Union dvakrát vedl a domácí pokaždé dokázali srovnat. „Měli jsme lepší pohyb, celkem brzy jsme šli do vedení, ale domácí chvíli před poločasem vyrovnali. Pak jsme se hodně nadřeli na druhý gól. Jenže ani ne minutu nato byl stav opět zkorigovaný.

Byl to dost hloupý gól po naší chybě v obraně. Mezi naším gólmanem a stoperem došlo k nedorozumění a domácí toho snadno využili ve svůj prospěch. To byla asi největší kaňka na našem výkonu,“ zhodnotil zápas trenér Unionu Cheb Šebesta. Tentokrát ani nepolemizoval nad tím, zda je to remíza spravedlivá, či není. Jeho tým měl dvakrát nakročeno k případnému vítězství, ale dvakrát mu to nebylo přáno.

„Dnes hrály oba týmy dobrý fotbal. V bojovném duchu. Ale k výhře to nedotáhl nikdo. My jsme hráli na venkovním hřišti a navíc proti dobrému soupeři, takže ten bod můžeme považovat za plus. Neprohráli jsme, a tak můžeme být spokojeni,“ dodal na závěr kouč Chebu.

Rovněž domácí trenér Jarda Maršík by rozhodně raději bral výhru než pouhou remízu. „První gól jsme dostali po centru ze standardky a na ten druhý jsme nešťastně soupeři doslova nahráli. Vzápětí se hosté dopustili podobné minely jako my, takže jsme zase celkem šťastně alespoň vyrovnali. Těžko říct, jestli jsme, či nejsme s výsledkem spokojeni. Ani my jsme neprohráli, ale hráli jsme doma, a tak naší povinností bylo vítězství, což se nám bohužel nepodařilo naplnit,“ říká Maršík.

Za Union se trefil ve 29. Řezáč, domácí Šimek srovnal ve 44. na poločasových 1:1. Po zaváhání v obraně domácích poslal hosty znovu do vedení tentokrát Dobeš v 75. minutě, jenomže vzápětí po kiksu hostí srovnal Valach na konečných 2:2.
„Nevyhrát doma je sice ztráta, ale snad se nám ty ztracené body podaří uhrát v příštím zápase,“ přeje si Maršík, legenda fotbalu.
Chebský Union o tomto víkendu zavítá znovu na Sokolovsko, na hřiště nováčka soutěže z Bukovan.