Naposledy se oba celky v mistrovském utkání střetly v sezoně 2008/2009. Obě mužstva tenkrát bojovala o záchranu, a zatímco Nové Sedlo nakonec uteklo hrobníkovi z lopaty, Dolní Rychnov skončil poslední a putoval do I. A třídy. I ve vzájemných duelech byli úspěšnější fotbalisté Baníku Union, kteří oba zápasy vyhráli. V domácím prostředí 3:1, z Dolního Rychnova si potom přivezli rovněž dvoubrankovou výhru, 2:0.

A Novosedelští plánují vyloupit hřiště u hřbitova i tentokrát. „Jedeme tam vyhrát. Vstup do soutěže je vždycky důležitý, a tak chceme v prvním utkání uspět. Čeká nás nováček a o to bude zápas zajímavější, navíc je to derby,“ říká trenér Baníku Stanislav Suchý.

Jenže ani Dolnorychnovští nechtějí zůstat po prvním kole krajského přeboru bez bodu. „Bude to boj. Nové Sedlo by mohlo být jedním z našich soupeřů v boji o záchranu, proto bude výsledek hodně důležitý. My bychom samozřejmě chtěli odstartovat do přeboru vítězstvím, ale bude to hodně těžký zápas,“ uvědomuje si kouč domácího celku Jan Franče.