Miroslave, porazili jste úřadujícího mistra Gambrinus ligy, jaké jsou vaše pocity?
Byl to pro nás takový dárek za tuhle půlku sezony, plně jsme si to užili a fanoušci byli fantastický. Škoda že jich tahle plno nechodí na ligu (s úsměvem).

S jakým cílem jste šli do utkání?
My jsme si řekli, že nemáme co ztratit, že je potrápíme co nejvíc. To se nám dařilo, šli jsme do vedení, potom písknul rozhodčí takovou spornou penaltu. Jinak jsme bránili docela dobře, vyjma té střely, kdy Matějovský nastřelil břevno.

Nakonec jste zápas dovedli až k pokutovým kopům a v těch jste byli navíc úspěšní…
Při penaltách je to již loterie a nám se podařily a dotáhli jsme to tak do šťastného konce.

Jak vás připravil trenér do utkání po taktické stránce?
Věděli jsme, že hrajeme s mistrem ligy, takže nemůžeme hrát otevřenou partii. Napadali jsme od půlky, snažili jsme se zahustit prostor v naší obraně, což se nám dařilo. V první půli Sparta nevěděla, co hrát, a jenom nakopávali balony. Ve druhé půli jsme se snažili hrát to samé a myslím, že to fungovalo.

Jste sice tradiční exekutor pokutových kopů, ale přesto jak bylo těžké jít jako první?
Já jsem si na tu penaltu věřil.

A nejen, že jste proměnil, ale předvedl jste také „vršovický dloubák“…
Dal jsem to tak pro lidi, když přišli v takovém počtu, tak aby také něco viděli. Zápas jsme si chtěli užít, byl to svátek hrát proti Spartě. Bylo to super.

Jenže vyřazením Sparty to nekončí, v Ondrášovka cupu jste postoupili dál…
Teď jsem strašně unavený a vůbec na to nemyslím. Vím, že nás čeká Mladá Boleslav, která je dvoukolová, takže uvidíme. Teď si potřebujeme hlavně odpočinout.