Úvod utkání byl podle předpokladů oboustranně opatrný a vyrovnaný. První palba na bránu přišla od ostrovského Tomáňa, ale brankář Dvořák jeho ránu bezpečně kryl.

Po faulu na Šrámka zahrával trestný kop Koročinský, Miloš Dufek ale prudký míč z prostoru branky vyhlavičkoval.
Hosté byli nebezpečnější. Ostrov hrál otevřený, útočný fotbal, hrozil rychlými brejky. Jeden z nich předvedl Faktor, Dvořák však jeho nájezd vychytal.
Poté už zahrozili také domácí. Rychlou akci po ose Šellong, Dufek, Maxa zakončil posledně jmenovaný prudkou ranou pod břevno, Sütto ale míč bravurním zákrokem vyrazil.

Po rohovém kopu Moravce vypálil prudce Šellong, jenže z dobré pozice přestřelil. Na opačné straně hřiště dalekonosný pokus Kokyho i prudkou hlavičku Lorence zblízka brankář Dvořák skvěle zneškodnil.
Minutu před pauzou zkušený Koročinský dlouhým centrem našel ve vápně zcela osamoceného Faktora, jenže tomu ve vyložené šanci utekl při zpracování míč z kopačky.

Matador Koročinský dobře zacentroval také v úvodu druhého poločasu, prudká hlavička Mahra mířila jen o kousek vedle. Zakončování bylo slabinou obou týmů. Mezi tři tyče nezamířil nikdo z domácích ani při dobrém centru Šellonga. Nikým netknutý míč proskákal napříč pokutovým územím hostí a metr od tyče skončil v zámezí.

Střelecký prach byl zvlhlý, muška obou mančaftů značně vychýlená. Po rozehraném trestňáku pálil Faktor z vápna vysoko nad a chvíli nato také Mahr.
Velký vzruch přinesla 78. minuta. Dva tvrdé zákroky ve vápně na Maxu a vzápětí i na Moravce byly na samé hranici regulérnosti a nejspíš i kousek za ní, ale penalta se nepískala.

V závěrečných minutách se už nic podstatného neudálo, a tak se oba soupeři rozešli smírně.
Po zápase, který neměl vítěze ani poraženého, se body tedy dělily. Větší spokojenost s jednobodovým ziskem panovala v týmu šestého Ostrova, neboť si i nadále udržel tříbodový odstup od právě osmého Baníku z Královského Poříčí. To má ale k dobru ještě dohrávku v Toužimi.

Baník Královské Poříčí – FK Ostrov 0:0.

Rozhodčí: Chrástecký – Adamec, Balhar. Delegát svazu: Zdvihal. ŽK: 0:1. Diváci: 50.
Baník Kr. Poříčí: Dvořák – Dubaj, Správka, Gvizd, Hung – Moravec, M. Dufek, Provazník, Šellong – D. Dufek, Maxa (88. Radim Reismüller). Trenér: Miroslav Buják.
FK Ostrov: Sütto – Mahr, Hladík, Tomáň, Lorenc – Kubeš, Koročinský (89. Kislinger), Koky (77. Piskáček), Šrámek – Faktor, Pitra (65. Koudelka). Trenér: Tomáš Štěpánek. (mi)