Sokolovská jedenáctka předvedla v úvodu podobný scénář jako v utkání s Brnem. „Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře, ale zase jsme samozřejmě, jako vždy tady doma, udělali hrubku při rozehrávce ve středu pole, a hned jsme prohrávali,“ nechápe Látal.

Jenže neuběhly ani dvě minuty a na světelné tabuli svítil stav 1:1. „Naštěstí jsme se brzy oťukali. Čada dal krásný gól. Nevím, jestli tam byl faul, nebo ne, těžko posoudit, ale každopádně jsme se z nepříjemné situace rychle dostali,“ pokračuje kouč Baníku.

Ve druhém poločase však Látal s výkonem svých svěřenců příliš spokojen nebyl. „Druhá půlka z naší strany nebyla dobrá. Spoustu hráčů jsme prostřídali, ale výkon už nebyl tak kvalitní jako před přestávkou,“ ví dobře.

Zápas se již chýlil k dělení bodů, když v 87. minutě poslal Baník do vedení David Vaněček, útočník Ústí, který si srazil míč hlavou do vlastní sítě po standardní situaci domácího týmu, kterou rozehrál jeho bratranec, sokolovský David Vaněček. „Byla dobře kopnutá. V prvním poločase jsme je kopali špatně, i jsme tam špatně nabíhali. Teď se nám podařilo z ní vsítit gól,“ pokyvoval spokojeně Látal.

V 89. minutě navíc udeřil domácí David Benda. „Je to mladý hráč a vždycky, když ho nasadím, nám pomůže, ať to bylo ve Znojmě, nebo teď doma. Je to velký talent sokolovského fotbalu. Potřebuje ale ještě trochu času. Bude pro Baník velkým přínosem,“ věří trenér Sokolova.

Dvoubrankový náskok domácího celku ale rychle utnul hned vzápětí hostující Volek. „Hráči si mysleli, že je 90. minuta, že se nemůže už nic stát, a zase to podcenili. Křičel jsem na ně, ale v této situaci je těžké na ně apelovat. Je to v každém hráči, jak k tomu přistoupí, jak se s tím vyrovná,“ rozčiluje se Látal a chystá se také závěr duelu ještě pořádně prozkoumat. „Nikdo to nemůže vypustit za stavu 3:1 v 90. minutě, protože se hraje 93, 94 minut. Na videu si to vyhodnotíme a hráčům vyčiníme,“ říká důrazně.

Nakonec ale jeho svěřenci výhru přece jen uhájili. „Závěr jsme už zvládli, když při nás samozřejmě stálo i štěstí. Šli jsme tomu ale naproti a já jsem rád, že máme tři body,“ říká Radoslav Látal závěrem.