Stejně jako všechny předešlé akce, i republikové mistrovství ve vodním fotbale pořádala Oficiální Asociace Beachsoccer a Footvolley v České republice. Po čtyřech vítězstvích mužstva Beach Soccer Cheb, které se letos této akce nezúčastnilo, usedlo na trůn mladé mužstvo ze Sokolova – Sporting.

V základní skupině se hrálo systémem každý s každým a do semifinále postupovaly čtyři nejlepší celky. Černý Petr zbyl na obě mužstva D-Clubu Dyleň, A i B–tým. V prvním semifinále zvítězil Sporting nad USK Akademik A 2:1 a ve druhém semifinále porazil celek z Kynšperka chebský USK Akademik B 5:1.

Ve finále se potom radovali hráči Sportingu, kteří si poradili s Kynšperkem 2:0, a stali tak se novým mistrem České republiky ve vodní kopané.

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Sláva Rakovan z Kynšperka, cenu Fair play získala obě mužstva D–Clubu Dyleň.

Všichni přítomní hráči dostali na památku batůžky od firmy COCA COLA a čtyři nejlepší celky obdržely kromě krásných pohárů i sady medailí.
Oficiální Asociace Beachsoccer a Footvolley připravuje ještě jednu až dvě speciální akce na srpen. S největší pravděpodobností půjde o trojboj (plážový nohejbal, plážový fotbal, plážový volejbal) a dále o plážový fotbal pro žákovská mužstva. Více informací bude známo v nejbližší době.