Remíza ve Vlašimi a Opavě, výhra v Praze na Dukle a v Čáslavi. Teď se vydají na dalekou cestu do Hlučína. Ten je zatím v tabulce na nelichotivém předposledním místě se šesti získanými body.

„Myslím, že je to teď pro ně taková chvíle, kdy se trošku láme chleba. Rozhoduje se o jejich sezoně, jestli se dokážou ještě zvednout a přiblížit se mužstvům ze středu tabulky. Očekávám enormní nasazení a bojovnost, s agresivitou a velkou vůlí doma zvítězit,“ říká o nedělním soupeři trenér sokolovského Baníku Stanislav Purkart.

Hlučínští, přestože se jim výsledkově příliš nedaří, předvádí technický fotbal s množstvím přihrávek a dobře zahrávanými standardními situacemi. V domácím prostředí budou navíc Moravané hodně nebezpeční. „Záležet bude na nás, jak se dokážeme s enormním nasazením, bojovností a agresivitou vypořádat. Pokud se nám to podaří a dokážeme k tomu přidat naši fotbalovost, tak máme šanci uspět,“ věří trenér Baníku. „Domácí jsou pod velkým tlakem, toho můžeme využít stejně jako v Čáslavi,“ pokračuje Purkart.

Baníkovci budou chtít v Hlučíně předvést již tradičně kvalitní „venkovní“ výkon. Znovu vycházet ze zajištěné obrany, ale zároveň hrát aktivně po celém hřišti a pokusit se vstřelit branku. „Začátek bude zřejmě opatrný, ale domácí musí hrát na vítězství. S narůstajícím časem se tam mohou objevit okénka pro naše brejky. Pokud budeme držet nerozhodný výsledek, nebo půjdeme do vedení, domácí budou muset hru otevřít,“ odhaduje sokolovský trenér.
Mužstvo Baníku také zřejmě čekají změny v sestavě, několik hráčů má zdravotní problémy a také výkony v posledním utkání nebyly u všech optimální. „Rozhodneme se až v sobotu dopoledne, několik změn zřejmě učiníme,“ doplňuje na závěr Purkart.