Domácí, řádně namočeni v sestupových vodách, začali utkání hodně agresivně. To pocítili postupně Hanzlík s Dejmkem, kteří museli být po tvrdých zákrocích ošetřováni. Po úvodní čtvrthodině hry začali sokolovští hráči přebírat iniciativu a domácí celek se tak dostával na polovinu Baníku pouze sporadicky.

Z územní převahy však hráči Sokolova nedokázali do konce poločasu nic vytěžit. Ve 25. minutě měl branku na kopačce Oleg Duchnič, ale jeho šikovnou „patičku“ po rohovém kopu lapil domácí gólman Kosmál. Ve 32. minutě dopravil míč do domácí sítě Tomáš Pilař, ale gólový zásah nebyl uznán pro postavení mimo hru. Ostrá hlavička stejného hráče po rohovém kopu krátce před koncem prvního poločasu skončila pro změnu v rukavicích brankáře Hlučína.

Sokolovská obrana pracovala opět tradičně na jedničku. Domácí tak v první půli ohrozili vážněji Zachardovu branku prakticky jen jednou, Dzerzega z otočky však těsně minul levou tyč.

I po přestávce si baníkovci opět postupně vytvořili územní převahu. Ale znovu chyběly výraznější brankové příležitosti, a pokud si je již sokolovští hráči vytvořili, tak chybělo přesnější zakončení. Branku tak nepřinesl ani průnik Vaněčka, stejně jako šance kapitána Baníku Šmerdy, který po centru jen těsně odkrytou branku.
Slezané svou aktivitu zvýšili až v posledních dvaceti minutách. Dopomohl jim k tomu i předčasný odchod Čady do kabin po obdržené druhé žluté kartě v 75. minutě.

Trenér hostujícího celku Stanislav Purkart na nepříjemnou situaci zareagoval střídáním. Ze hřiště putoval Duchnič, jehož vystřídal Javorský, který tak vyztužil zálohu sokolovského týmu.

I v deseti se fotbalisté Sokolova, stejně jako domácí, snažili strhnout výhru na svoji stranu, ale bez úspěchu. Proti byly dobře pracující obrany v čele s oběma brankáři. Utkání tak skončilo zřejmě spravedlivou remízou.

Hlučín – Sokolov 0:0
Poločas: 0:0.
Rozhodčí: Adámek – Gallo, Kubáň. ŽK: 2:1. ČK: 0:1. Diváci: 630.
Sokolov: Zacharda – Šmerda, Knakal, Studík, Hanzlík – Podrazký, Čada, Pilař, Vaněček (89. Kaplan) – Duchnič (75. Javorský), Dejmek (64. Nádeníček).