Na začátku září se na Viktorce představili ve 2. kole Ondrášovka cupu, nově pojmenovaném poháru Českomoravského fotbalového svazu. Proti na jaře ještě ligovému Žižkovu neuspěli, když nezachytili hlavně začátek utkání a nakonec odešli ze hřiště poraženi 2:1.

„Prohra na Žižkově nám může paradoxně pomoct, musíme se ale vyvarovat chyb z prvního utkání,“ míní trenér Stanislav Purkart. Jeho tým odcestuje do hlavního města s puncem venku dosud neporaženého týmu, naproti tomu Viktorce pod vedením ostříleného trenéra Vlastimila Petržely se doma příliš nedaří. Z pěti utkání její hráči již třikrát prohráli, když nestačili nejenom v derby zápase na pražskou Duklu (1:2), ale připsali si i vysoké porážky s Jihlavou (1:5) a Vlašimí (0:4).

Baníkovci budou v neděli spoléhat na osvědčenou taktiku z venkovních zápasů, která dosud přinášela úspěch. Zajištěnou obranu, aktivní hru po celém hřišti a rychlé protiútoky.

Jaký zápas mohou diváci na stadionu pod Žižkovským vysílačem v nedělní dopoledne očekávat? „Oba soupeři se již znají, takže se bude zřejmě hrát opatrnější fotbal, rozhodnout může jediná branka,“ přemítá o utkání trenér Purkart, který nebude chtít se svými svěřenci odjíždět ani na šestý pokus ze hřiště soupeře s prázdnou. „Spokojen budu samozřejmě s každým bodovým ziskem,“ říká závěrem. Příjemné starosti má Stanislav Purkart na postu brankáře, kde se k Bertelmanovi připojil uzdravený Zacharda.