Očekávat se dala urputná fotbalová bitva. Domácímu FC se v letošní sezoně příliš nedaří. V tabulce jsou Slezané na předposledním místě. V utkání s Baníkem potřebovali bodovat naplno, aby se přiblížili ostatním celkům ze středu tabulky. Naopak sokolovským fotbalistům se prozatím daří více na hřištích soupeřů, kde dosud neokusili hořkost porážky.

„Neodehráli jsme špatné utkání. Hlučín předvedl to, co jsme očekávali, fotbal s nasazením a maximální bojovností,“ říká na úvod hodnocení nedělního zápasu trenér Baníku Sokolov Stanislav Purkart.

Domácí také začali v honbě za tříbodovým ziskem aktivněji. V úvodní patnáctiminutovce dělalo jejich enormní nasazení hostům trošku problémy, ale vážněji Zachardovu branku neohrozili. Baníkovci se ale na hřišti rychle rozkoukali a od 15. minuty byli domácím více než vyrovnaným soupeřem. „Získali jsme znovu půdu pod nohama a začali hrát svoji kombinační hru po zemi,“ pokračuje v hodnocení zápasu trenér Stanislav Purkart.

Jeho svěřenci byli přece jen nebezpečnějším týmem na hřišti, vypracovali si více brankových příležitostí. Do gólové šance se dostal Robin Dejmek. Tomu naservíroval do domácí šestnáctky po pěkném vlastním uvolnění míč Oleg Duchnič, ale sokolovského útočníka zradilo zakončení.
Hráči Baníku působili i v dalším průběhu nebezpečněji než jejich soupeř, ale branku se jim stále vstřelit nedařilo.

Naopak od 75. minuty dohrávali oslabeni o vyloučeného Čadu, který se odporoučel do šaten po druhé žluté kartě. Přestože baníkovci dohrávali pod tlakem, hráči nebyli pasivní, ale dál vyráželi do rychlých protiútoků. „To zřejmě rozhodlo o našem bodovém zisku, soupeře jsme i v deseti stále zlobili, domácí museli být stále ve střehu,“ míní Purkart.

Hosté mohli jít právě z jednoho takového brejku dokonce do vedení. Sám na branku šel Bohouš Nádeníček, ale svou obrovskou příležitost neproměnil.
Závěr zápasu potom baníkovci odehráli velmi dobře takticky, s hlavním cílem nedovolit domácím, kteří se v závěrečné početní převaze snažili strhnout výhru na svou stranu, vstřelit branku. To se sokolovským hráčům nakonec podařilo. Baník tak i popáté na hřišti soupeře bodoval.

„Samozřejmě jsme rádi, víc by nás ale těšila podobná série na domácím hřišti. Jsou to stejné zápasy jako venku, ale s tím rozdílem, že na hřišti soupeře vydržíme se svojí hrou 90. minut, a pokud se nám podaří vstřelit branku, tak vyhrajeme. V domácím prostředí ale začneme být kolem 70. minuty netrpěliví, pod tíhou toho, že hrajeme doma a musíme vyhrát, otevřeme trošku obranu a soupeř to trestá,“ vidí Stanislav Purkart hlavní příčinu toho, že mužstvu se zatím daří více na hřištích soupeřů.

Před utkáním v Hlučíně provedli trenéři v sestavě znovu několik změn, ale na hráčích, kteří naskočili z lavičky, to nebylo znát. „Je dobře, že kádr je takhle široký a kdokoliv může za kohokoliv zaskočit,“ libuje si trenér.
Koho pochválit za nedělní výkon? „Určitě bych pochválil celé mužstvo za kolektivní výkon, za bojovnost a vůli neprohrát,“ říká Purkart.

A jak sokolovský trenér hodnotí výslednou remízu? „Vzhledem k průběhu utkání jsme mohli v Hlučíně vyhrát. Na druhou stranu jsme dohrávali v deseti a soupeř si vytvořil tlak. Takže remíza je asi spravedlivá,“ přemítá závěrem.
V domácím prostředí se fotbalisté Baníku Sokolov představí opět tuto sobotu, kdy v tradiční čas hostí celek Vysočiny Jihlava.