„Jihlava je podobné mužstvo, jako jsme my, které se prezentuje i podobnou kombinační hrou,“ říká o sobotním soupeři trenér sokolovského Baníku Stanislav Purkart. Vysocí stopeři, kvalitní středová řada, nebezpečný útok, v tabulce o dva body méně než Sokolov. To je stručná vizitka týmu z Vysočiny.

Exligová Jihlava má znovu postupové ambice. Navíc ji v posledních dvou zápasech posílil bosenský útočník Muris Mešanovič a nutno podotknout, že se uvedl opravdu parádně. Na své střelecké konto si připsal hned čtyři branky.

Ofenzivně laděný soupeř může být tentokrát pro Baník přece jen přijatelnějším soupeřem. „Nebudou tak zakopaní, jako byl Hradec nebo Zlín, je jim vlastní trošku aktivnější hra,“ míní trenér Purkart a pokračuje. „Uvidíme vyrovnané, ale útočněji hrané utkání než v posledních domácích zápasech.“
Co rozhodne zápas čtvrtého a šestého celku tabulky?

„Může to být jedna chyba, jeden gól, aktuální forma mužstev,“ přemítá kouč Sokolova. Otázkou zůstává, co umožní technicky laděným mužstvům trávník po několikadenních přeháňkách. „Zatím je terén velmi dobrý,“ hlásí trenér Purkart.
Jako každé mužstvo, i celek z Vysočiny má své slabiny. To ví dobře i Stanislav Purkart. „Na soupeře jsme se samozřejmě v týdnu připravovali,“ říká.

Kde však vidí Achillovu patu soupeře z jihu Moravy, si nechává pro sebe. „Nechci předem vyzrazovat naši taktiku,“ dodává s úsměvem.
Obejít se bude muset bez vyloučeného Čady a také nemocného Habaie. Ostatní hráči by měli být přes drobné zdravotní problémy k dispozici.

„Dvakrát se nám zápas doma nevydařil, uděláme opět všechno pro to, abychom své příznivce, kteří nás přes zhoršené počasí stále podporují, konečně potěšili kvalitní hrou a také samozřejmě vítězstvím,“ láká do ochozů diváky trenér Purkart.
Jeho tým bude určitě pomoc z tribun potřebovat, a nejen proto, že se do Sokolova chystají i fanoušci soupeře.