Nejzápadnější celek druhé fotbalové ligy čeká znovu cesta napříč celou republikou. Autobus s hráči FK Baník Sokolov vyrazí v pátek ráno do Karviné, kde v sobotu odpoledne v rámci 10. kola sehrají zápas s místním MFK OKD, prozatím devátým mužstem naší druhé nejvyšší soutěže.

„Je to tým, který hraje asi třetí rok na postup. Snaží se měnit hráče i trenéry, teď se myslím konečně stabilizovali a mají docela solidní tým,“ upozorňuje na úvod sokolovský asistent Jiří Neček.

Jeho slova dokládá i fakt, že Karvinští v pohodě točí větší počet hráčů, na hře se to však příliš neprojevuje. „Když hrají pohár a vymění půl jedenáctky a druhou nechají odpočívat, a ještě tam mají zraněné hráče, tak to o něčem svědčí,“ pokyvuje Neček.

Karviná je silná především na svém vlastním hřišti. „Doma hrají nátlakově. A i když prohráli s Čáslaví a Varnsdorfem, tak si myslím, že je to stále tým, který může ohrozit vršek tabulky a bude ještě o čelo bojovat,“ dodává sokolovský asistent.

Jedním z tahounů domácích je vedle zraněného Reného Bolfa středopolař Michal Gonda. „Je to jeden z klíčových hráčů. Je hodně nebezpečný ve vápně,“ potvrzuje Neček, který ale s Radoslavem Látalem sokolovské mužstvo na Karvinou pečlivě připravoval. „Budeme se snažit dobře bránit a hrát svoji hru,“ říká Neček. Konkrétní však být nechce. „Kdybych to tady řekl, tak by si to Karel Kula v Deníku přečetl,“ omlouvá se s úsměvem.

Jisté je, že baníkovci se znovu budou snažit vnutit soupeři styl, který jim venku přináší body. „Vždycky je to ale o soupeři, uvidíme, jak nás nechají. Karviná je herní, myslím, že to bude dobrý zápas,“ věří Neček.

V dresu Baníku bude i tentokrát chybět František Dřížďal a pravděpodobě také Jakub Blažek. Sokolovské plány však zůstávají neměnné. Baník, kterému se na hřištích soupeřů na podzim nadmíru daří, chce bodovat i na severu Moravy. „Bylo by to super, kdybychom se udrželi v tabulce nahoře. Mělo by to motivovat i naše hráče,“ přeje si sokolovský asistent Jiří Neček.

V sobotu v 15.30 ale nečeká výpravu FK Baník Sokolov nic jednoduchého, což dokládají poslední výsledky Karviné. V poháru byl nekompletní MFK OKD vyřazen po kvalitním výkonu prvoligovými Teplicemi po prohrách 0:1 a 1:3. Ve druhé lize v posledních dvou kolech Karvinští neprohráli. Doma porazili Most a remízu si přivezli z Jihlavy.

Zápas bude mít také zajímavou příchuť. Jako soupeři se totiž potkají někdejší spoluhráči, kteří v roce 2004 získali mistrovský titul s Baníkem Ostrava. Na domácí straně René Bolf a Josef Hoffmann, na straně hostí potom Josef Dvorník a Radoslav Látal.