Ten má u mužstva působit opět pouze do doby, než na hornický západ dorazí nový trenér. Hejret zaskakoval v podobné situaci již několikrát a nevedl si právě špatně. „Ne, ne, teď je to úplně jiný stav, jiné mužstvo,“ odmítá chválu.

Sokolov horečně jedná o příchodu nového muže. Rozřešení má přinést víkend. „Je velmi těžké sehnat trenéra, který by odpovídal našim požadavkům. Po neděli budeme vědět, jak budeme pokračovat dál,“ potvrzuje Hejret.

Důvod odchodu Dreiseitla je jasný. „Nepočítali jsme s tím, že v průběhu jarní části budeme měnit trenéra, bohužel výsledky nás k tomu nakonec přivedly,“ říká sportovní ředitel FK Baník Sokolov.

Hornický klub čeká v sobotu zápas na půdě Táborska. „Samozřejmě se nedá nějak zásadně měnit rozestavení a podobně. Provedeme drobné změny v sestavě, ať už vynucené z důvodu zranění a nemocí, nebo nevynucené. Chystáme také jednoduché změny v taktice,“ prozrazuje Hejret.

V neposlední řadě v Sokolově pracují na psychice mužstva. „Tak abychom šli do zápasu dobře připravení, ne přemotivovaní, na druhou stranu ani ne v nějaké depresi,“ dodává prozatímní trenér Baníku.

Vítězslav Hejret je také opatrný v prozrazování stylu hry, kterým se má sokolovská družina na jihu Čech prezentovat. „Nechci to nějak specifikovat, úplně odkrýt, jakým způsobem tam budeme hrát. Nechceme nějak soupeře překvapit, ale v naší situaci, i s ohledem na mužstvo, nechci být nějak konkrétní,“ omlouvá se.

Táborsku patří v tabulce Fortuna národní ligy devátá příčka. Jaro nezačal jihočeský celek nejlépe, v posledních dvou kolech byl však stoprocentní. „Nebyli v optimálním stavu, ale potom doma nečekaně vyhráli s Olomoucí, potom si přivezli tři body z Frýdku- Místku,“ upozorňuje Hejret.

Ten předpokládá, že Táborsko bude chtít hrát v sobotu podobně jako proti Olomouci. „Samozřejmě, neznáme záměry jejich trenéra, možná zvolí jinou taktiku, ale budou chtít zopakovat velmi kvalitní výkon. Je to technické, kombinační mužstvo s výraznými individualitami,“ poukazuje.

Cíl Baníku v těžké situaci? „Bude to znít jako fráze, ale na prvním místě je podat poctivý výkon v rámci našich současných možností. Co se výsledku týče, my samozřejmě potřebujeme každý bod. Nemá ale cenu říkat, že tam jedeme remizovat, nebo vyhrát. Jak jsem říkal, chceme podat poctivý výkon a podle vývoje utkání potom uvidíme, jestli nám stačil na bodový zisk,“ říká na závěr Vítězslav Hejret.

Zápas FC MAS Táborsko – FK Baník Sokolov začíná v sobotu v 16.30 hodin.