Smolnou bilanci se jim nepodařilo protrhnout ani v sobotním utkání proti FK Ústí nad Labem. Sérii bez výhry tak prodloužili již na devět zápasů, z posledních čtyř domácích vystoupení získali jediný bod.

„Já myslím, že úvodních pět až sedm minut nebylo z naší strany dobrých. Domácí si vytvořili určitý tlak, ale nedokázali z toho vstřelit branku. My jsme se uklidnili až dvěma vstřelenými brankami,“ započal hodnocení zápasu trenér ústecké „Army“ Svatopluk Habanec.
Méně spokojený mohl být po utkání domácí trenér Stanislav Purkart. „Mně se ten zápas samozřejmě hodnotí těžko. Fanouškům se v těchto chvílích musíme omluvit, protože naše výsledky v posledních domácích utkáních nebyly dobré. Ve čtyřech zápasech se nám nepodařilo vyhrát, přesto divácí chodili v dostatečném počtu, a my teď již nemáme šanci na reparát,“ uvedl omluvně.

Jeho tým nastoupil do utkání aktivně, s cílem nepříznivou bilanci protrhnout. „Do úvodního gólu jsme byli aktivnější, měli jsme převahu. Naše příležitosti ale byly spíše takové pološance, pořád nám tam chybí větší vůle po vstřelení branky,“ pokračoval trenér Sokolova.

Po první inkasované brance ale jeho svěřenci začali zlehka vyklízet pole. „Hráči to již mají v hlavách. Po nepovedené sérii je to srazí. Potřebovali bychom spíše branku vstřelit, nejlépe vést 2:0, potom by nás to nastartovalo. To se nám ale nedaří a pořád dotahujeme,“ smutnil Purkart.
Poprvé do kabin nakonec baníkovci odcházeli s dvoubrankovým mankem. „O poločase jsme si to vyříkali. Do druhé půle jsme šli s určitým odhodláním, ale spadl nám tam náhodný gól, který i tak nějak dokumentuje to naše jaro, kdy nám tam spadne nepovedený centr a je po zápase,“ říká nevěřícně kouč Baníku.

Přestože se jeho svěřencům zásluhou parádní střely Davida Vaněčka podařilo v závěru zkorigovat skóre, od třetí inkasované branky působili poněkud matným dojmem. „Někteří naši hráči podali alibistické výkony a s tím my dnešní Ústí nad Labem porazit nemůžeme, stejně jako takovým stylem nemůžeme zvládnout ostatní domácí zápasy,“ řekl závěrem zklamaně Stanislav Purkart.

Sokolovští hráči a diváci tak mohli po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího pouze smutně přihlížet postupovým oslavám Severočechů, kteří výhrou v Sokolově stvrdili svůj postup do Gambrinus ligy.

„Byli jsme hodně natěšení. Myslím, že jsme si za celé utkání zasloužili vyhrát, protože těch šancí ke skórování jsme měli dost,“ uzavřel hodnocení zápasu spokojený trenér Ústí nad Labem Svatopluk Habanec.
V posledním kole letošní sezony se fotbalisté sokolovského Baníku představí v sobotu od 17 hodin na Strahově proti béčku pražské Sparty.