Výhoda bouřlivého domácího prostředí hrála pro domácí Sokol, postavení v tabulce krajského přeboru favorizovalo naopak, hostující Olympii Březová. Očekával se vyrovnaný a dramatický souboj a ten se na hřišti v Citicích také odehrál. Více touhy po vítězství však projevili fotbalisté z Březové, kteří byli nebezpečnější a vytvořili si více šancí, z nichž vstřelili tři vítězné góly.

Úvod řízného sousedského derby utkání byl oboustranně hodně opatrný, jeden soupeř se obával druhého, respekt vůči protivníkovi byl na hřišti znát.

První kloudnou střelu na branku vypustil domácí Mika v 18. minutě, ale o fous minul. Pádnou odpovědí byla rána Čižnára, který se jeví být velkou jarní posilou Olympie. Ten však mířil pro změnu těsně nad. Tentýž Milan Čižnár pak chvíli nato utaženou placírkou z vápna zase těsně minul.

První gólový úder hostí přišel ve 31. minutě, když na konci nádherné kombinační akce byl kanonýr Václav Škoda, který tvrdou ranou k bližší tyči rozvlnil síť parádním gólem na 0:1.

A rušné minuty pokračovaly dál. Nepříjemnou střelu Vůjtěcha skrze klubko hráčů Balada ještě vyrazil, ale chvíli nato už kapituloval podruhé. To kopem z pravého rohu hřiště odcentroval Prokop, Vůjtěch sklepnul míč pro Chmelenského, který ve 41. minutě ranou zblízka posunul skóre na slibných poločasových 0:2.

První půli zakončil brejk Váši, který Balada zneškodnil a na opačné straně hřiště vypálil Hamouz obloučkem nad.

Druhá část zápasu začala pro domácí šokem. Malá domů Mouleho hlavou byla až příliš krátká, hbitý Škoda míč doběhnul a efektním obloučkem přes bezmocného vybíhajícího golmana zvýšil v 54. do prázdné brány na nedostižných 0:3.

Březová byla v tu chvíli jasně lepší, domácí tahali za kratší konec. Po rychlém útočném výpadu beka D. Peterky promrhal gólovku zblízka Kašpar, ale pak se prosadili také hráči Citic.

V 61. doběhl vysoký skákavý míč Stockner, který utěšenou ranou snížil na 1:3. Víc už ale domácí nevytěžili. Závar před bránou hostí, gólový efekt nepřinesl, trestňák Peřiny brankář Kocourek kryl.

Gól nepřinesl ani únik Prokopa z ofsajdové hrany, jeho rána zleva mířila vedle, a chvíli nato Kašpar z ostrého úhlu nastřelil tyč.

V 78. poslal sudí domácí do deseti. Unikajícího útočníka hostí stíhal ostrým náběhem a zřejmě čistým skluzem zezadu obětavý Širochman, forvard Olympie se hrozícímu faulu nadskočením vyhnul, ale pak rozhozen upadl na zem a sudí neváhal, písknul faul a na obránce Širochmana vytasil červenou kartu. Faul, či nefaul ponechme stranou, to nám nepřísluší hodnotit. Fakt byl ten, že domácí dohrávali v početním oslabení. O osudu utkání i jeho výsledku bylo v té době nejspíš už stejně rozhodnuto. Hosté po celou dobu kontrolovali vývoj i průběh utkání a podle očekávání zvládli i zá věr zápasu.

Brejk Škody i dlouhá sólo akce Burkyta ztroskotaly na Baladovi, v 85. po rohu Prokopa nastřelil Kašpar hlavičkou břevno.

Chvíli nato brousek Bardon nechtěným faulem ve vápně zastavil Škodu, ale Honza Vůjtěch nařízený pokutový kop neproměnil. Balada čaroval a míč vyrazil.

Výhra favorizované Březové je zasloužená, poražené Citice se o další body potřebné k záchraně krajského přeboru musí prát i nadále. Už v příštím kole zajíždí citičtí Sokolové na horkou půdu dalšího favorita soutěže do Mariánských Lázní. Olympie Březová prahne po dalším v Lomnici, kde je výkop stanovený na 15. hodinu.

Sokol Citice - Olympie Březová 1:3

Branky: 61. Stockner – 31. a 54. Škoda, 41. Chmelenský.

Citice: Balada – Bílek, Mika, Moule, Pinta (46. Peřina) – Burda, Širochman, Kratochvíl (64. Bardon) – Dlouhý, Hamouz, Stockner. Trenér R. Stockner starší.

Březová: Kocourek – D. Peterka, Borák, Eliáš, Burkyt – Škoda, M. Čižnár, Vůjtěch, Chmelenský (64. Slabyhoudek) – Prokop, Váša (46. Kašpar). Trenér Petr Peterka starší.

Rozhodčí: Vokoun – Kabielský, Hyčka. DS Bizoň.

ŽK 0:2 (24. Vůjtěch, 69. Borák).

Svižné sousedské derby utkání shlédla slušná návštěva 200 diváků.

Auto: Josef Mihalík