Tým z hornického západu prošel přes letní pauzu mnoha změnami. Ta největší se odehrála na lavičce Baníku. Hlavní kouč Daniel Šmejkal vyslyšel volání prvoligových Teplic, odešel i trenér gólmanů Stanislav Vahala. Klub zareagoval trochu překvapivě, poprvé v historii sáhl do domácích zdrojů. Sokolovské áčko povede dosavadní asistent Jiří Dreiseitl, tomu bude vypomáhat dlouholetý hráč David Vaněček a brankáře dostal na starost další bývalý člen druholigového A-týmu Jiří Bertelman. „Po zvažování všech možností jsme došli k závěru, že Jiří Dreiseitl je nejvhodnější volbou," ozřejmil ředitel klubu Tomáš Provazník. O tom, že jmenování Dreiseitla nemá být pouze „hašením požáru", svědčí fakt, že nový kouč Baníku podepsal smlouvu rovnou na tři roky.

Výrazné přesuny zaznamenal i samotný hráčský kádr Sokolova. Definitivně skončili borci, kteří k Baníku neodmyslitelně patřili prakticky po celou jeho druholigovou historii, František Dřížďal, David Čada i zmiňovaný David Vaněček. Hornický dres nebudou oblékat ani hráči, které si zvykli diváci vídat v uplynulé sezoně, David Jablonský, Miloš Kratochvíl, Jan Kosak, Miloš Kopečný, Panajotis Kucalas, Lukáš Pouček, Jiří Procházka anebo Otto Urma.

Naopak do Sokolova se znovu vrací Petr Glaser, k dispozici bude opět i Jurij Medveděv, Vojtěch Přeučil a Jan Mejdr. Ze Slovácka přichází Lukáš Sadílek, z Plzně čtveřice mladíků Daniel Boček, Adam Čihák, Lukáš Provod a Petr Průcha, z Teplic Marek Strada, z Olomouce Ondřej Ševčík a z Jihlavy David Klusák.

Cíle zůstávají stejné. Jedním je atraktivní fotbal, který přiláká do sokolovských ochozů více diváků. „Naše hra by měla vést k tomu, že budeme střílet více branek," říká Jiří Dreiseitl. Druhým je potom udržet umístění, na které jsou fanoušci Baníku zvyklí. „Chceme navázat na předchozí úspěšná léta a umístit se do třetího, pátého místa," má jasno ředitel FK Baník Sokolov Provazník.

V prvním kole svěřenci Jiřího Dreiseitla přivítají na svém hřišti v tradičních sobotních 10.15 hodin celek Vlašimi.