Nedělní utkání 27. kola Fotbalové národní ligy mezi Sokolovem a Vltavínem bylo silně ovlivněno velmi podmáčeným trávníkem, navíc se hrálo prakticky celý zápas za vytrvalého deště. „Terén byl opravdu těžký, byly tam louže, částečně to v určitých místech znemožňovalo hru,“ konstatoval domácí kouč Aleš Jindra. „Počasí fotbalu nepřálo, ale pro obě mužstva to bylo stejné. Kombinovat se nedalo, všichni se tak snažili hrát jednoduše,“ doplnil Jindru sportovní ředitel Pražanů Radek Kroňdák.

Mizerná byla situace hlavně pod hlavní tribunou, kde se často hráči nechtěně střídali v držení míče, který se stále zastavoval v loužích.

Přesto se oba týmy prezentovaly poměrně kvalitní hrou. „Na podmínky jsme se napasovali vcelku dobře, ze začátku jsme měli problémy, ale potom jsme byli aktivnější,“ míní kouč Baníku.

Jeho svěřenci také několikrát zahrozili nebezpečnými střelami ze střední vzdálenosti. Do vedení se však dostali v 19. minutě po rohovém kopu hosté. Na centr si naskočil osamocený Podzimek a umístil míč do domácí sítě.

Radost však Vltavínu vydržela necelou minutu. Po rozehrávce předvedl průnik Vaněček, nasměroval balon do šestnáctky hostí a Čada srovnal hlavičkou na 1:1. „To bylo klíčové pro celé utkání. Ohromně nám to pomohlo. Dostali jsme se hned zpátky do zápasu, jinak bychom měli trošku větší problémy,“ oddechl si Jindra.

Na začátku druhého poločasu se navíc trefil znovu hlavou Čada a Baník poprvé vedl. „Je to pořád stejné. Soupeři nabídneme jednoduché šance a z nich góly, sami je naopak těžko proměňujeme,“ krčil rameny Kroňdák.

Na domácí straně mohlo být ještě veseleji. Gól Kuzmanoviče ale neplatil pro ofsajd, z pokutového kopu v 67. minutě po faulu na Vaněčka stejný hráč střílel nad. „Utkání jsme mohli penaltou rozhodnout, ale podruhé jsme ji doma neproměnili. Pak jsme měli logicky nervy až do konce,“ poznamenal sokolovský trenér.

Domácí nakonec dotáhli zápas do vítězného konce, další branka přes několik šancí na obou stranách již nepadla. „Věděli jsme, že to bude těžké, vážím si toho, že jsme to byť bojovností dotáhli do vítězného konce,“ uvedl Aleš Jindra. „Nepodali jsme horší výkon než domácí. Byl to podle mě remízový zápas, měli jsme to tak uhrát,“ byl přesvědčen sportovní ředitel Loko Vltavín Radek Kroňdák.