Očekávanou výhru a postup do třetího kola Poháru ČMFS oslavili fotbalisté pražské Sparty ve středu na hřišti Baníku Sokolov. Druholigový celek mistru ligy podlehl jasně 1:5.
Pražané do Sokolova přijeli s tím nejsilnějším co měli k dispozici. „Chyběli jen Žofčák a Brezinský, kteří jsou na srazu slovenské reprezentace, dále Kulič a Pospěch, ti jsou s českým výběrem, zraněný Kladrubský a Kúdela, který je s jednadvacítkou,“ vyjmenoval Michal Bílek, trenér Sparty, seznam absencí. I tak ale na hřiště poslal kvalitní jedenáctku včetně tahounů Řepky a Horvátha. „Pohár pro nás má velký význam a chceme v něm dojít co nejdále,“ přiznal Bílek, kterého potěšila velká návštěva přes šest tisíc diváků. „Že přišlo tolik lidí je pozitivní a ukazuje to na to, že to v perspektivním Sokolově s určitými ambicemi myslí vážně,“ všiml si kouč Sparty.
K utkání samotnému jen řekl: „Zápas jsme měli pod kontrolou a zaslouženě vyhráli. Podle mě rozhodla třetí branka na začátku druhé půle v době, kdy se domácí herně zvedali,“ dodal Bílek.
Trenér domácího celku Borise Kočího potěšila hra mladých fotbalistů. „Čada, Jiráček, stopeři Němeček a Hájovský nebo Vondrášek s Machem odvedli dobrý výkon, k nim se připojili i všichni střídající hráči, kteří naši hru oživili. Pro všechny to byla zkušenost, kterou nenahradí ani tisíc tréninků. Se Spartou by se mělo hrát tak třikrát do roka,“ myslí si sokolovský trenér.
Ráz zápasu podle něj určila rychlá branka v síti Kubáska. „Pak už to bylo pro Spartu jednoduché utkání. My jí chtěli klást problém, ale to bychom museli to poločasu vstřelit gól na 1:2, což se nám nepovedlo,“ litoval trenér.
V sobotuBaník hraje na hřišti pražských Bohemians ze Střížkova a úkolem je přivézt tři body.