„Dáváme teprve mužstvo dohromady, a tento duel jsme brali jako velmi dobrý trénink,“ vysvětloval trenér Jiří Schveiner, který si tak odbyl na lavičce Chodova svou premiéru. Jeho svěřenci nastupovali do utkání po pětidenním tréninkovém drillu.

„Hráči prakticky pět dní neviděli balon, převáženě se běhalo. To se také promítlo i do utkání, když jsme ztráceli hodně balony, i přesto ho hráči odmakali,“ dobře ví Schveiner. Na úvodní gól Sokolova však Chodovští fotbalisté stačili rychle odpovědět. Pak se fotbalová štěstěna přiklonila na kopačky hráčů Sokolova, kteří v průběhu duelu nasázeli Chodovu další tři branky.

„Inkasovali jsme převážně po našich hrubých chybách. Při prvním jsme špatně obsadili hráče při standardní situaci. Pak jsme dvakrát inkasovali po chybě gólmana a opět neobsazení hráčů. Až čtvrtý gól Sokolova byl vypracovaný,“ míní Schveiner.

Spartakovce čeká v sobotu 18. červnece další těžký duel. V přípravě se totiž střetnou s třetiligovými karlovarskými Buldoky. Utkání začně na stadionu v Drahovicích ve 14.30 hodin.