Derby utkání krajského přeboru Chodov vs. Dolní Rychnov skončilo podle papírových předpokladů vítězstvím domácího Spartaku v poměru 2:0, když o góly vítězů se svými vydařenými akcemi a trefami zasloužila úderná dvojice útočníků Kaňok-Gvizd. Ti svými góly zúročili snahu celého týmu v kýžené a očekávané vítězství.

Chodov tak i nadále pokračuje ve své vítězné stíhačce za vedoucí Toužimí, od níž ho před víkendovými zápasy dělil jeden bod. Zápasy, jak fotbalový předkrm v Chodově, tak i hlavní televizní menu ze zápasu české fotbalové reprezentace, byly pro příznivce Spartaku velice lahodné a příznivé.
Po obou zápasech tak mohli nadšeně a plnými doušky oslavit vítězství svých barev. „Chodov byl v zápase herně lepší a fotbalovější. Jeho vítězství je tedy zasloužené,“ řekl bezprostředně po utkání trenér Dolního Rychnova Václav Medřický a na průběh duelu pohlédl podrobněji.

„Domácí si vytvářeli, ale také dlouho neproměňovali poměrně dost šancí. Takže jsme dlouho „žili“ a drželi bezbrankový stav 0:0,“ vrací se Medřický k úvodu zápasu, ale pak už kriticky dodává: „V době, kdy už domácí nečekaným vývojem zápasu, v němž dlouho nemohli vstřelit gól, znervózněli, se hodně ostrým zákrokem, který se měl odpískat jako faul, domácí hráč zmocnil míče, odcentroval a my z této akce obdrželi gól. Tenhle první inkasovaný gól s námi trochu otřásl, ale i nadále jsme hráli to, na co jsme v tomto zápase měli. Druhý gól jsme dostali po naší hrubé chybě v obraně, a bylo rozhodnuto.

Ještě předtím jsme ale měli stoprocentní šanci na vyrovnání, jenže jsme ji neproměnili. Celkově však byl soupeř jednoznačně lepší, fotbalovější a vytvořil si daleko víc šancí než my. Vítězství favorizovaného Chodova je proto naprosto zasloužené,“ uzavřel Medřický sportovně svůj pohled na utkání.
Domácí kouč Jiří Vican okomentoval zápas slovy: „Už od začátku jsme soupeře přehrávali a vytvářeli si gólové příležitosti. Jednu šanci za druhou jsme však zahazovali, a tak jsme se dlouho nemohli gólově prosadit,“ poukázal Vican na nepřesnou mušku svých svěřenců. „V utkání bylo otázkou času, kdy padne první gól. Naštěstí jsme ho dali poměrně včas a čtvrthodinu nato druhý, kterým jsme naši výhru pojistili.

Své si odehráli všichni naši hráči. Nad svůj standard zahráli Štěpán, ale i Kaňok, který rozhodl zápas, ale též spálil několik slibných šancí. Navíc jsme Machulkou orazítkovali břevno soupeřovy branky. Naše vítězství je dílem celého kolektivu.
Hráčům za jejich výkon patří velký dík. Poděkovat ale musím i soupeřům za jejich čestnou a férovou hru,“ uzavřel Vican své hodnocení tohoto zápasu a k průběhu celé sezóny ještě podotkl: „Je pro nás velkou škodou, že jsme v průběhu sezóny zbytečně ztratili několik bodů, které nám teď v závěru při stíhací jízdě s Toužimí citelně chybějí.“ Poukázal Vican mimo jiné například i na podzimních 0:0 v zápase v Dolním Rychnově, v době, kdy se dolnorychnovský tým v podzimních zápasech hodně trápil.

Bodové dostihy Chodova s Toužimí o postup do divize tak nadále pokračují. Do konce soutěže zbývají ještě dvě kola.
Faktem ale zůstává, že Toužim má jednobodový náskok a příznivější los. V příštím kole hraje na Lokádě ve Varech a končí doma se Starou Rolí.
Chodov zajíždí v příštím kole do exdivizních Trstěnic. Sezonu fotbalisté Spartaku zakončí doma zápasem s Kraslicemi.

(mi)