Lukáš Pech je jediným zástupcem karlovarské Energie v české hokejové reprezentaci. Slovenský národní dres obléká v současnosti Rastislav Dej.
Ještě minulý týden měl tu čest hrát v trikotu s dvojramenným křížem na prsou i mladičký Tomáš Klíma, ale po doplnění slovenské reprezentace zkušenějšími hráči ho kouč Glen Hemlon poslal domů.
Lukáš Pech měl tu možnost vycestovat s reprezentací do Norska. „Je to krásná země. Všude tam ještě leží sníh,“ popisuje své zážitky.

Před srazem reprezentace jste byl plný očekávání. Bylo naplněno?
Maximálně. Nosit národní dres je hodně emotivní. Všichni hráči tady jsou super a já jsem moc rád, že v mužstvu můžu být.

Jak jste vy sám spokojený se svým účinkováním?
Zatím se naší formaci daří a trenér si nás tu nechal. Začal nás stavět i na přesilovky, když se prvním formacím nedařilo. Nám se povedlo se prosadit, takže spokojený jsem.

Každý týden se zužuje kádr. Kdy podle vás ukáže kouč na vás?
Tak nejraději bych byl, kdybych v reprezentaci skončil v půlce května, ale jsem realista a stojím pevně nohama na zemi. Můžu se dostat mezi náhradníky, někdo se může zranit a pak si možná zahraji. Nicméně všechno nechávám osudu. Za každou minutu v reprezentaci jsem moc rád.

Jaké je Norsko? Už jste tam někdy byl?
Je to nádherná země. Můj bratr jezdí do Norska a nechává se najímat na příležitostnou práci. Já jsem tam ale nikdy nebyl.

Takže jste se spolu potkali? Jak se tak říká, doma se nepotkáte rok, ale mimo něj hned…
To bohužel ne. Momentálně je brácha doma. Ale František Ptáček tam bratra má a ten nám dělal celé dva dny takového průvodce.

Hala ve skále. To samo o sobě je něco unikátního…
To ano. Jedete autobusem a všude okolo vás jsou kopce, skály a lesy. Najednou před jedním kopcem zastavíte a jdete dovnitř malým vchodem, jako když jdou horníci do štoly. Jdete chodbou dlouhou sto metrů a až potom se dostanete do haly. Jenom je veliká škoda, že na zápasy přišlo tak málo diváků.

Už jste někdy byl v Bělorusku?
Ještě ne. Jediné, co o té zemi vím, je, že tam vládne Lukašenko a je tam něco jako komunismus. Hlavní město je Minsk a místní Dynamo hraje v KHL. Jinak nic jiného o té zemi nevím, ale moc se tam těším.