Na takový podzim, který letos zažívají v Útvině, se asi bude ještě dlouho vzpomínat. Po osmi odehraných kolech totiž Sokol Útvina hledí z první příčky na čtrnáctičlenný peloton pod sebou.

„Během přestávky jsme vhodně doplnili kádr mladými hráči, i když jsme nevěděli, jak to bude fungovat, ale nakonec se kluci sehráli a daří se jim. Určitě jsme to neočekávali, takže jsem velice příjemně překvapen,“ pochvaloval si předseda klubu Vít Červenka.

A má k tomu řádný důvod. V osmi kolech Útviňáci vybojovali již dvaadvacet bodů. Jako jediní pak ještě v soutěži neokusili hořkost porážky.
„Opravdu se nám podařilo dobře posílit. Přišli tři dorostenci a z Krásného Údolí pak Pavel Olejník, který se ještě v v nové soutěži rozkoukává, ale podle mého názoru má na to, aby byl šutérem I. B třídy,“ narážel Červenka na devět branek, které prozatím Olejník soupeřům nastřílel.

Naposledy Útvina zvítězila na půdě Lokte, odkud si odvezla cennou výhru 2:1. „V Lokti se hodně špatně hraje, proto jsme rádi, že jsme utkání zvládli a odvezli si všechny body. Snad se nám bude dařit i v dalších kolech podzimní části, uvidíme, jak vše nakonec dopadne,“ poukazuje předseda Útviny. I on však ví, že každá série jednou končí. „Tak to je přeci jasné, ale já věřím, že my tu naši udržíme co nejdéle. Svou roli mohou sehrát také drobná zranění, kterým se nevyhne žádný tým,“ míní Červenka. Ten už však nahlíží ke konci soutěže, kde čeká jeho hráče zasloužený odpočinek.

„Až skončí podzimní část, tak bychom rádi posílili kádr ještě o dva tři hráče. My totiž vždy měli lepší jarní část než tu podzimní, takže kdybychom se pohybovali nahoře, mohli bychom se porvat o postup, to je ale ještě hodně daleko,“ uzavřel Červenka.