Čtrnáct minut stačilo fotbalistům sokolovského Baníku, aby na mosteckém trávníku otevřeli skóre podkrušnohorského derby s Baníkem Most. Domácí defenziva trestuhodně nechala neobsazeného Přeučila, který se po centru položil do rány a chytající Mandous neměl šanci.

Severočeši mohli srovnat v 21. minutě, ale domácí Koukal před prázdnou brankou předvedl spíše ragbyový kop a vysoko přestřelil.
Utkání před slabou kulisou nepřineslo žádný parádní fotbal. „Byl to zápas bez šancí. Soupeř nám dal gól, nebylo to po žádné extra akci, ale nechali jsme bohužel jednoho hráče neobsazeného," mrzelo domácího kouče Pavla Medynského.

Mostecký Baník si pod jeho vedením na jaře připsal už desátou porážku v řadě. Sestup do třetí ligy je pro Severočechy už hotovou věcí.

Naopak hosté bodovali již pošesté za sebou, tři poslední zápasy dokonce vyhráli. „S výsledkem jsme spokojení, když to řeknu upřímně, tak fotbal to hezký nebyl. Byly špatné podmínky, hřiště nebylo posekané. Jsme rádi, že jsme vyhráli a odvážíme si z Mostu tři body," přidal svůj pohled trenér Sokolova Daniel Šmejkal.

Ve středu mohou sokolovští fotbalisté svou vítěznou sérii prodloužit, na programu bude vložené 27. kolo druhé ligy, v něm Západočeši přivítají další celek, kterému se v poslední době nedaří, Třinec. Ten již tři utkání nezískal ani bod.