Deset veteránských týmů změří své síly na sobotním turnaji, který se tentokrát koná pod názvem SOKOLOV ERIMA CUP 2013. A novinkou bude také místo konání, klání se přesune z tělocvičny sokolovského gymnázia do sportovní haly. „To je největší změna. Jinak zůstává vše zachováno, turnaj je určen pro hráče nad 40 let, tj. ročník 1973 a starší, v každém týmu můžou nastoupit dva hráči nad 35 let, tj. ročník 1978 a starší, hrát se bude na 1x 15 minut," vysvětluje na úvod hlavní organizátor Roman Heřman.

Bojovat se bude ve dvou pětičlenných skupinách, ze kterých si tři nejlepší týmy zajistí účast ve vyřazovacích bojích. První utkání začne v 9 hodin ráno. „Chtěl bych touto cestou požádat všechna mužstva o dochvilnost, do haly dorazte prosím alespoň třicet minut před zahájením vaší skupiny, abychom nikterak nenarušili průběh turnaje. Startovné uhradíte na místě oproti vystavenému dokladu. Před turnajem si můžete v rámci startovného vyzvednout karton vody v bufetu, který pro vás bude v hale připraven. V hale se smí používat pouze sálová obuv," vzkazuje účastníkům Heřman.

Ve skupině A se utkají Fortuna, Detektiv, Nové Sedlo, Termiti a ASP Loket. Ve skupině B, která se bude hrát po skončení skupiny A, to znamená od 12 hodin, se střetnou Dolní Žandov, Gamby Svatava, Cheb, Klášterec a Jindřichovice.

Jak napovídá obsazení, na palubovce se odehrají velmi prestižní duely. A bude se na co dívat, v Sokolově se představí také řada vynikajících borců nedávné minulosti. „Mimo jiné to budou v chebském dresu někdejší reprezentanti Špérl a Kamenický, za ASP Loket nastoupí Gergeli a Štípek, hrát budou jindřichovičtí Tomáš Havlík a Surový, z pořádajícího týmu Fortuny Sokolov uvidíme Šibu a Bočka," přibližuje hlavní organizátor sobotního klání.

Finále je na programu před 17. hodinou, po něm přijde na řadu slavnostní vyhlášení výsledků. „Čtenářům bych ještě rád popřál vše nej do nového roku a vyzval je, aby se v sobotu přišli pobavit pěkným futsalem. Pro všechny návštěvníky bude k dispozici také občerstvující bufet," láká na závěr diváky do sportovní haly Roman Heřman.

Nutno podotknout, že patronát nad turnajem opět převzal český fotbalový reprezentant Petr Jiráček.

Program turnaje

Skupina A,od 9 hodin: 1. FORTUNA  - DETEKTIV, 2. N.SEDLO - TERMITI, 3.ASP LOKET - N.SEDLO, 4. DETEKTIV - ASP LOKET, 5. N. SEDLO - FORTUNA, 6. TERMITI - ASP LOKET, 7. FORTUNA - TERMITI, 8. DETEKTIV - N.SEDLO, 9. TERMITI - DETEKTIV, 10. ASP LOKET - FORTUNA.

Skupina B,od 12 hodin: 11. D.ŽANDOV - GAMBY, 12. CHEB - JINDŘICHOVICE, 13. KLÁŠTEREC - CHEB, 14. GAMBY - KLÁŠTEREC, 15. CHEB - D. ŽANDOV, 16. JINDŘICHOVICE - KLÁŠTEREC, 17. D.ŽANDOV - JINDŘICHOVICE, 18. GAMBY - CHEB, 19. JINDŘICHOVICE - GAMBY, 20. KLÁŠTEREC - D. ŽANDOV.

Čtvrtfinále,cca od 15 hodin: 2.A - 3.B, 3.A - 2.B.

Semifinále:1.A - vítěz 2. A/ 3. B.

1.B vítěz - 3. A/ 2.B.

Utkání o 3. místo(cca 16.30 hodin).

Finále(cca 16.45 hodin).