Fotbalisté Baníku Sokolov ve Frýdku Místku ukončili třízápasovou šňůru porážek. K tomu, aby se však úplně vyhrabali z výsledkové mizérie a neztratili kontakt s čelem tabulky, potřebují v sobotu na domácím hřišti zvládnout utkání s Pardubicemi. „Musíme být stoprocentně úspěšní, jinak se z naší pozice nedostaneme," ví dobře kouč Sokolova Aleš Jindra.

V tabulce pátí Východočeši toho letos venku příliš nepředvedli, spoléhají spíše na domácí prostředí, kde jsou vůbec nejlepším celkem druhé ligy. V hornickém městě však mají v živé paměti loňskou sezonu. Ve sněhu a mrazu si Pardubice na hřišti sokolovského celku vybojovaly výhru 3:1. „Sníh snad tentokrát padat nebude, musíme tomu věřit," směje se lodivod Baníku.

Od hostů očekává jejich klasiku. „Přes to, že jim někteří důležití hráči odešli, tak hrají pořád stejně. Spoléhají na brejkové situace, mají na to vhodné typy hráčů. Předvádějí poctivý, jednoduchý fotbal," odpozoroval Jindra.

Ten se v týdnu se svým „štábem" věnoval vymýšlení taktiky. „Máme připravený nějaký způsob hry, uvidíme, jestli to bude fungovat," říká.

Jisté je, že Aleš Jindra bude kromě jiného spoléhat na znovu nalezeného týmového ducha. „Před utkáním ve Frýdku jsme se hodně semkli, trávili jsme společně více času a některé věci si vyříkali. Doufám, že jsme zase na cestě nahoru a náš výkon bude mít stoupající tendenci," přeje si.

V sobotu se bude muset obejít bez zraněného Františka Dřížďala. K dispozici by však již měl být záložník Jakub Dvořák, který si přivezl ze severu Moravy čtyřmi stehy poupravené obočí a také Rostislav Šamánek, ten měl problémy s pohmožděným nártem. „Ostatní hráči, kteří se potýkali s virózou, jsou zaléčeni a připraveni nastoupit," hlásí na závěr Aleš Jindra.