Anglický týden prožívají fotbalisté druholigového Baníku Sokolov. Po nedělní výhře v Mostě svěřenci Daniela Šmejkala přivítali ve středu na domácím trávníku Třinec. Čtvrtá výhra v řadě se nekonala, utkání skončilo remízou 1:1. „Ztráta dvou bodů," poznamenal hořce sokolovský útočník Vojtěch Přeučil, podle kterého rozhodly o dělbě bodů neproměněné domácí šance. Sám měl několik příležitostí ke skórování již v prvním poločase. „Poprvé jsem trefil asi ze dvou metrů gólmana, podruhé to bylo v souboji, už jsem tam jenom tak dal nohu, a zase to brankář chytil," krčí rameny.

Poprvé do kabin se šlo za bezbrankového stavu. Díky převaze domácího týmu se pokyny pro druhý poločas neměnily. „Řekli jsme si, že musíme hrát trpělivě," přibližuje Přeučil.

Zvolený směr přinesl kýžené ovoce. V 59. minutě právě čtyřiadvacetiletý forvard Baníku poslal domácí celek do vedení. „Byl tam faul před vápnem, myslím, že na mě. Tuhle sezonu si na standardky věřím, tak jsem si to vzal a naštěstí to tam padlo," popisuje gólový moment.

Spokojenost sokolovského mužstva však trvala pouze pár minut, potom hosté vyrovnali. „Neudržíme to. Měli jednu střelu na bránu ze zbytečné standardky a my z toho dostaneme gól," kroutí hlavou.

I poté mohl Vojtěch Přeučil znovu strhnout vedení zpět na stranu Baníku. Nepovedlo se. „Ještě v 90. minutě jsem to měl při standardce z lepší pozice než při prvním gólu a to neproměním," říká sebekriticky.

Výsledek mrzí. „Je to tým, který musíme doma porazit. Jestli si nedokážeme poradit s Třincem, tak od silnějších soupeřů můžeme čekat, že nás spráskají. Měl to být zápas jednoznačně za tři body, protože hosté, dá se říct, nepředvedli vůbec nic, kromě jedné standardky, která propadla až do brány," nechápe.

Nicméně nepovedený vstup do jara je dávno pryč, i když chybičky se ještě najdou. „Čekali jsme, že začátek bude dobrý, a dobrý nebyl. Ztráceli jsme body, dostávali jsme hodně gólů. Teď již tolik neinkasujeme, ale vepředu jsme chvílemi úplně bezzubí, hrajeme to na náhodu, ale je to lepší. Je vidět, že máme větší sebevědomí, Třinec jsme přehrávali, ale nevyjádřili jsme to gólově," zamýšlí se útočník Sokolova.

V neděli Baník vyrazí k dalšímu utkání na hřiště celku ze druhé poloviny tabulky Ústí nad Labem, kterému patří ve Fotbalové národní lize aktuálně 13. příčka. „Musíme tak hrát poctivý fotbal, plný běhání a soubojů. Venkovní zápasy jsou těžké, musíme se pokusit vydolovat tři body, nahradit domácí ztrátu," má jasno Přeučil.

Utkání 28. kola se na severu oproti původnímu plánu odehraje dříve. Místo 18 hodin vyběhnou fotbalisté Ústí nad Labem a Sokolova na trávník již ve 13.30 hodin. Oba kluby se na předčasném výkopu domluvily kvůli programu mistrovství světa v ledním hokeji. „V neděli vrcholí šampionát a my věříme, že čeští hokejisté budou hrát o jednu z medailí. Chtěli jsme proto vyjít fanouškům vstříc, aby se nemuseli rozhodovat, kterému zápasu dají přednost," vysvětlil sportovní manažer FK Ústí Stanislav Pelc.

Podzimní vzájemný zápas skončil v Sokolově remízou 1:1. Baník poslal do vedení v 5. minutě Šamánek z nařízeného pokutového kopu, hosté po přestávce odpověděli Leiblem.

Poslední domácí utkání sehrají fotbalisté Baníku Sokolov v neděli 24. května proti Opavě, na úplný závěr potom zamíří na půdu Táborska.