Úvod utkání příliš fotbalové krásy nepřinesl. „Začali jsme opatrně, minulý týden jsme nehráli, tak jsme se do zápasu hůře dostávali, nevěděli jsme, co od toho čekat," říká záložník Baníku David Vaněček.

Postupně si ale Sokolov začal vytvářet převahu. „Převzali jsme iniciativu, měli jsme penaltu, kterou jsme ale neproměnili. Do konce poločasu to na nás trochu dopadlo, začali jsme být trochu nervózní, hráli jsme hekticky," myslí si Vaněček.

O přestávce se domácí snažili ve své kabině hlavně uklidnit. „To se nám podařilo, začali jsme více kombinovat, dali jsme z toho gól na 1:0," oddechl si zkušený středopolař. „Nějak jsme to vykombinovali, dali jsme balon před bránu, Vojtěch Přeučil šel do souboje s gólmanem, ten to nějak špatně vyrazil pro nás dobře, přímo na nohu Lukáši Poučkovi, který plackou uklidil míč do sítě," popisuje Vaněček gólový moment.

Baník držel jednobrankové vedení až do nastaveného času. Potom přišla sprcha. „Takhle zkušené mužstvo to už musí dohrát, měli jsme tam standardku, kopli jsme to ale bohužel do zdi a z brejku soupeř vybojoval trestný kop a srovnal na 1:1," říká zklamaně sokolovský hráč.

Dnes čeká fotbalisty Baníku dohrávka na půdě Varnsdorfu. „Bude to velmi těžký zápas, doma ještě neprohráli," upozorňuje na sílu Severočechů Vaněček. Cíl Sokolova je po domácím zaváhání jasný. „Musíme tam získat to, co jsme ztratili tady doma," hlásí subtilní záložník.(zpa)