Pane Hejrete, mohou fanoušci očekávat změny v kádru A-mužstva?

Určitě budou dvě až čtyři změny. Při hodnocení podzimu budeme hodnotit hlavně výkonnost. To znamená záměr, se kterým jsme do sezony šli, s jakým rozestavením, s jakou taktikou, s jakými typy hráčů jsme chtěli hrát, protože ne vše se podařilo splnit.

Odejde někdo z útočníků?

Může i nemusí. Oba dva jsou kvalitní, jde o to, jestli jsme spolu schopni ještě spolupracovat, jestli jsme schopni docílit toho, aby hráli lépe. Změny se ale budou zřejmě týkat každé řady.

Kde byla na podzim největší slabina Baníku?

Já bych řekl dotažení zápasů. Taková ta taktická vyzrálost, odvaha hrát každý zápas naplno a nečekat na to, co se stane. Celková kvalita mužstva odpovídá našemu záměru, to je hrát v horní polovině tabulky, mužstvo na to má. V průběhu sezony se ukázalo, že pokud bychom byli aktivnější, zejména na začátku druhých poločasů, v pojetí hry, tak bychom měli bodů více.

To nebude zřejmě jediná věc která vás tíží…

Hodně práce nás znovu čeká na změně rytmu hry, kombinační hře, tvořivosti, která by nebyla svázána taktikou a přitom by byla jistá, tam se nám to úplně nepodařilo.

K tomu měl před sezonou přispět příchod Antonína Holuba…

To se nám příliš nepodařilo. Angažovali jsme ho jako ofenzivního záložníka, takového podhrotového hráče. Dvakrát se ale zranil, a když se dal do pořádku, tak byla série tří vítězství a byli tam zase v sestavě jiní hráči.

S čím vládne naopak spokojenost?

Mužstvo je stoprocentně vyzrálé, co se týče defenzivy, plnění povinností, bojovnosti. Hodně se nám povedla série tří vítězných zápasů, to nám také hodně pomohlo. Zároveň se nám podařilo zapojení mladých hráčů do základní sestavy, brankáře Jakuba Dvořáka, pravého obránce Jakuba Blažka nebo Vojty Machka, druhého Jakuba Dvořáka i Davida Vaněčka II, to je velké plus.

Jaký je zimní program mužstva?

Po skončení podzimní části druhé ligy dostali hráči čtrnáct dní dovolenou. V současné době absolvují čtrnáctidenní meziblok, kde máme nějaké doplňkové sporty, lední hokej, florbal, poté následuje vánoční přestávka. Začátkem ledna čeká hráče klasická příprava, která začíná testy na FTVS v Praze, následuje tréninkový proces, přípravná utkání. Do jarní části vstoupíme mistrovským utkáním na domácím hřišti 2. března proti Bohemians 1905.

S kým se Baník utká v zimní přípravě a odehrají se některé zápasy v Sokolově?

Část přípravných utkání odehrajeme na domácí umělé trávě, která je vynikající kvality. Mezi soupeři je Žižkov, Most, Karlovy Vary, Tachov nebo Chomutov.

Oproti předchozím sezonám odpadly duely s prvoligovými týmy…

To je jedna zvláštnost. Trenér Aleš Jindra se věnuje v lednu tréninkovému procesu, a první přípravný zápas tak hrajeme až 30. ledna. Tím jsme se i vyhnuli tradiční konfrontaci s celky Gambrinus ligy, které v té době již odlétají za teplem a poté jim už začíná soutěž, i když jsme nabídky měli.

Začátek jarní části se Baníku tradičně nedaří, přispěje změna v přípravě k lepšímu startu do druhého poločasu sezony?

V minulosti jsme zkoušeli různé varianty, doufáme, že se nám vstup do soutěže podaří novým modelem konečně lépe.