Letos poprvé vyběhnou fotbalisté Jiskry Aš k mistrovskému utkání na svém hřišti. A soupeřem jim bude mužstvo, které bojuje o první místo v krajském přeboru, celek Spartaku Chodov.
Tomu se zatím začátek jara nedaří podle představ. V posledním kole měla více radosti Jiskra, která dokázala vyhrát v Nové Roli 3:1, kdežto Chodov jen remizoval s Ostrovem 1:1 a ztratil tak další dva body, které v konečném účtování mohou být moc důelžité.
„Jaro nám zatím opravdu nevychází a musíme se hodně snažit, abychom v dalších zápasech odčinili naše prozatimní nezdary,“ upřímně přiznává trenér Spartaku Jiří Vican. Jenže i vedoucí Toužim ztrácí body, remizovala s Poříčím a s Fr. Lázněmi.
Proto si je trenér Chodova vědom, že hra o postup je stále otevřená. „V boji o čelo stále žíjeme. Nepřesvědčivými výkony a ztrátami bodů se ale naše šance dost snížily. Teď musíme zabrat a bodové manko smazat. První příležitost k tomu bude hned vsobotním utkání v Aši, ale pozor. Jiskra je na svém hřišti hodně dobrá a v prvním domácím utkání bude chtít určitě uspět,“ varuje chodovský trenér, který se na stadion Na střelnici vždycky rád vrací. V dobách své vojenské služby totiž chytával za tehdejší juniorku RH Cheb, která své divizní zápasy hrála na hřišti v Aši.
Tam se odehraje zajímavý souboj, neboť domácí jsou třetím nejproduktivnějším mužstvem soutěže.