Postup. Tímto cílem se před startem podzimní části krajského přeboru v Toužimi nikdo netajil. Po famózním podzimním rozjezdu naplňují i v jarní části krajského přeboru fotbalisté Toužimi svůj sen blíže realitě. Naposledy v domácím prostředí rozdrtili tým Nové Role. Výsledek v poměru 8:0 mluví za vše.
„Pětadvacet minut s námi soupeř držel krok. Poté vyrobil v obranných řadách několik hrubých chyb, a my je využili. Poločas jsme vyhráli 4:0, a to asi rozhodlo,“ myslí si toužimský trenér Marek Daněk.
Po obrátce stran přidali jeho svěřenci další čtyři branky, a do tabulky si tak připsali další plusové body.
„Novorolští i za nepříznivého stavu stále bojovali a chtěli vstřelit alespoň branku, což bylo od nich velmi sympatické. Jiný tým by to určitě, jak se řekne, fotbalově zabalil,“ vysekl poklonu soupeři i přes debakl Daněk.
Dnes zamíří vedoucí tým krajského přeboru z Toužimi na půdu aktuálně druhého mužstva tabulky do Chodova. Ten po matném vstupu do jarní části soutěže našel pravou tvář až v uplynulém kole, ve kterém porazil v Aši místní jedenáctku půl tuctovým přídělem. Utkání fotbaloví odborníci označují jako duel jara.
„Uvidíme, koho budeme mít k dispozici. Velký otazník visí nad Schveinerem, což by pro nás byla velká ztráta,“ říká toužimský kouč. A ví proč. Se Schveinerem v základní sestavě stoupá výkon toužimského mužstva nejméně o sto procent. „I přesto chceme Chodov něčím překvapit. Čím? To si necháme do kabiny. Jinak se o body a vítězství popereme,“ dodal tajemně kouč a pokračoval: „Chodov musí hrát, navíc hraje v domácím prostředí. Pokud by zvítězil, mohl by se na nás bodově dotáhnout, pokud ne, ztrácel by v tabulce na první příčku už šest bodů.“
Na podzim Spartak Chodov na hřišti v Toužimi neuspěl. I když hráči Spartaku nehráli špatně, odvezli si čtyřbrankovou porážku. „Pořád se hraje dál. Určitě je to utkání jara, ale nepředbíhejme. Podle mne se bude rozhodovat o postupujícím týmu do divizní soutěže v úplně jiných utkáních,“ odmítá spekulace o definitivním vítězi přeboru Daněk.
Spartak si ve středu odskočil k prvnímu kolu krajského poháru do Oloví, kde jednoznačně zvítězil v poměru 6:1.
„Na utkání s Toužimí se těšíme. Určitě je to pro nás vrchol sezony, i když si nemyslím že by toto utkání mělo rozhodnout o vítězi přeboru. Favorit soutěže je Toužim, pro nás není prioritou postup. Navíc Toužim má více zkušených a těžkými zápasy ostříných hráčů,“ vypočítával chodovský trenér Jiří Vican.
Jeho tým v úvodu jara značně tápal. Z letargie se jeho mužstvo probralo až v Aši. „Chtěli bychom potvrdit v duelu s Toužimí lepšící se formu. Dále chceme hrát dobrý fotbal. Naše neprohra by pak znamenala, že soutěž bude zajímavá až do závěrečného kola,“ myslí si Vican. Proto bude cílem jeho mužstva dnes doma vyhrát. „Na soupeře bychom se bodově dotáhli. Budeme bojovat a pokusíme se vyhrát. Toužim ale považujeme za velice silného protivníka, o čemž jsme se přesvědčili už na podzim,“ vrátil se Vican k porážce 4:0 z kraje podzimní části přeboru.
Utkání začíná dnes od 17 hodin na stadionu Chodova.