Favorit versus outsider 8:0. Zápas druhého celku tabulky krajského přeboru s předposledním, tedy Chodova s FC Cheb, skončil vysokým jednoznačným vítězstvím domácího Spartaku, který svého soupeře vůbec nešetřil.
Domácím se dařilo herně i střelecky. Utkání se jim stoprocentně vydařilo a celek ze dna tabulky přehráli rozdílem snad několika tříd.
Hattrickem, i když ne čistým, se blýskl autor tří gólů Gvizd. Další dva góly přidal Správka, po jednom připojili Machulka, Dušek a Kaňok.
Hosté v Chodově herně zklamali a výsledkově vyhořeli. Svého trenéra Miroslava Švarce, pro kterého je jeho „efcéčko“ doslova srdeční záležitostí, tak hoši z Hilárie hodně zarmoutili.
„Jsem moc zklamán docházkou hráčů na tréninky i jejich přístupem k zápasům. Ctižádost, bojovnost, ale i zápasová a herní morálka jako by jim byly najednou cizí,“ kritizuje Švarc a dodává: „Je pravdou, že se nám teď herně nedaří, ale na hřišti se musí bojovat i za nepříznivého stavu a ne zápas předčasně zabalit jako už několikrát dříve, tak i teďka v Chodově. Až příliš brzy rezignujeme,“ poukazuje Švarc na skutečnost, že jeho svěřenci po inkasovaných gólech působí hodně odevzdaně, předčasně skládají zbraně a jdou výkonem hodně dolů.
„Nejen z průběhu tohoto zápasu, ale i z průběhu celé této sezony jsem dost rozladěn a rozčarován. Z našeho dnešního výkonu jsem dost šokován. Takhle se v krajském přeboru nehraje,“ dodal výsledkem i hrou svých svěřenců hrubě nespokojený Švarc.
To trenér vítězného Chodova Jiří Vican byl s výkonem všech svých hráčů, ale i s vysokým vítězstvím Spartaku pochopitelně navýsost spokojen.
„Jsem rád, že jsme do zápasu vstoupili rázně a že se nám podařilo vstřelit rychlý vedoucí gól. Od toho se pak vše odvíjelo. K němu jsme pak do poločasu přidali další tři a už v první části zápasu jsme rozhodli o jeho výsledku,“ mnul si ruce Vican. „Tentokrát jsme se střelecky netrápili jako naposledy doma s Novou Rolí, kdy jsme vítězství urvali až v posledních okamžicích zápasu. Zápas s Chebem proběhl celkem v poklidném tempu. Dali jsme potřebné góly a odehráli to, co jsme si před zápasem řekli. Takže s výsledkem je spokojenost. Zdánlivě snadnější utkání, ani soupeře ze dna tabulky jsme nijak nepodcenili, ba naopak. Do souboje jsme dali hodně z našeho fotbalového umu a odměnou našim hráčům, i věrným divákům, bylo naše vysoké vítězství,“ dodal Vican.
V příštím kole zajíždí Chodov k sobotnímu derby do nedalekého Nového Sedla.