Rozhodnuto bylo prakticky o setrvání Královského Poříčí v nejvyšší krajské soutěži již po první barážovém utkání, ve kterém šil Vintířov svou sestavu řidně horkou niťí. Nakonec z toho byl osmibrankový debakl, a tak se druhé barážové utkání už hrálo pouze z povinnosti.

Vintířov se však chtěl loučit s baráží dobrým výkonem a bodovým ziskem, což se mu nakonec podařilo, a to i přesto, že třikrát v duelu musel dohánet jednogólové manko.

Na první gól padesátka diváků, které se sešla na vintířovském stadionu dlouho čekat nemusela, ba naopak. Než se hráči obou týmů zahřáli na provozní teplotu, otevřel ve 4. minutě skóre barážového zápasu přesnou ranou poříčský Číž.

Vintířov však neponechal nic náhodě a ve 14. minutě bylo srovnáno, když se do střeleckých statistik zapsal domácí ostřílený forvard Valach. Druhá branka v podání hráčů z Královského Poříčí byla na programu v nastaveném čase prvního poločasu, kdy ve 47. minutě poslal podruhé hosty do vedení přesnou ranou Špak.

Vstup do druhého poločasu se povedl pro změnu velmi dobře Vintířovu. A nebylo divu. Po několika minutách, přesněji ve 49. minutě měl na svědomí vyrovnání vintířovský Kavur.

Z toho se však domácí jedenáctka radovala pouze šest minutek, když v 54. minutě šlo Královské Poříčí potřetí do vedení, když se do střeleckých statistik zapsal úspěšný střelec Bureš.

Když už to vypadalo, že Královské Poříčí uspěje i ve druhém barážovém duelu vítězně, přišel gólový šok. V 89. minutě totiž obstaral třetí vyrovnání vintířovský Kavur, který navíc vstřelil souepři svou druhou branku v utkání.

Soupeři se tak po nerozhodném výsledku rozešli smírem, když více spokojeni uričtě byli fotbalisté z Královského Poříčí, kteří si tak zajistili účast i v dalším ročníku krajského přeboru, zatímco vintířovský baník bude nejméně sezonu opět brázdit vody krajské I. A třídy.

Vintířov – Kr. Poříčí 3:3 (1:2). Branky: 49. a 89. Kavur, 14. Valach – 4. Číž, 47. Špak, 54. Bureš. Rozhodčí: Talpáš – Tichota, Sapoušek, DS Berka. ŽK: 1:1. Diváci: 50. První utkání: Královské Poříčí – Vintířov 8:0 (4:0).
Vintířov: Střimelský – Nimrichtert, Macák, Hopf, Štipský (63. Vašek) – Poupě, Kavur, Ševc, Valach – Bečvář, Jonáš. Trenér: Ševc.
Kr. Poříčí: Zelenka – Hollý (46. Friml), Dubaj (46. Boček), Kričfaluši, Miksa, Číž, Jelínek, Špak, Rozsíval, Tuschinovski, Bureš. Trenéři: Buják, Gabrle.