„Bohužel penalta mi nevyšla, to se někdy stává, naštěstí Čáča už mířil přesně," smál se po zápase Vít Vrtělka. „Chtěl jsem ji uklidit k tyči, ale trefil jsem ji. Trenér mi pak řekne, že nepracuji dobře," povídal dál zkušený záložník. Sokolov byl v Opavě lepším týmem a vyhrál zaslouženě. „Máme docela zkušené mužstvo, ale na hřišti to tak nevypadalo. Místo toho, abychom proměnili naše gólovky a vedli 3:0 a zápas se dohrával, bylo z toho celkem drama," krčil rameny bývalý hráč Zlína a Ústí nad Labem. „V samotném závěru nás podržel brankář, Opava měla docela slušnou standardku," vydechl si Vít Vrtělka.

Sokolov se před sobotním duelem nenacházel zrovna v nejlepším rozpoložení. Z posledních dvou domácích zápasů nevytěžil ani bod. „Prohrát dvakrát za sebou není příjemné, už jsme to slyšeli ze všech stran. Opava není taky v pohodě, mají málo bodů. Před utkáním jsme byli na stejné startovní čáře. My jsme to zvládli o gól lépe," podotkl spokojeně zkušený záložník.

Sokolovský tým se pyšní jednou zvláštností. Má dvě dvojičky se stejným jménem a příjmením. Brankáře Jakuba Dvořáka s útočníkem Jakubem Dvořákem, dále záložníka Davida Vaněčka a útočníka Davida Vaněčka. „Je to kuriozita, celkem se tím bavíme. U Dvořáků nevím dodneška, jak se vlastně jmenují křestním. U Vaněčků je to v klidu, jeden má metr, druhý dva, takže malý a velký," vysvětlil dobře naladěný Vít Vrtělka.