Na první branku nemuseli diváci, kteří se na duel vypravili, dlouho čekat, když ve 3. minutě gólově potrestal hrubku stopera Davida Kursy Dominik Veselý.

„Zaspali jsme začátek zápasu,“ zklamaně načal své hodnocení zápasu trenér Výběru KKFS Martin Karbula. A nebylo divu. Středočeši se prezentovali aktivní hrou, která dělala hráčům z Karlovarského kraje nemalé problémy. „Hledali jsme do dvacáté minuty,“ krčil rameny Karbula. „Poté se hra vyrovnala, ale musím přiznat, že soupeř byl do konce prvního poločasu nebezpečnější, fotbalovější,“ poukazoval kouč Výběru KKFS.

Fanoušci Energie věří, že extraliga ve Varech zůstane, klidně přispějí.
Fanoušci Energie věří, že extraliga ve Varech zůstane, klidně přispějí

Po změně stran však přišla na pořad druhá hrubka týmu ze západu Čech. Tentokrát rozesmutnil své spoluhráče brankář Dominik Vaněček, když jeho zaváhání brankově potrestal Michal Bureš.

„V kabině jsme si o poločase řekli, že nemáme co ztratit, a jestli chceme uspět, musíme přidat ve všech směrech, což jsme také v úvodu druhého poločasu potvrdili, ale po další laciné chybě nás soupeř doskočil na rozdíl dvou branek,“ litoval Karbula hrubých chyb, které prakticky rozhodly o vítězi.

Zdroj: Daniel Seifert

Navíc Výběr KKFS musel po vyloučení střídajícího Jakuba Anděla dohrávat duel v deseti hráčích. „Paradoxně nám vyloučení pomohlo, když jsme v deseti hráli daleko lépe a vytvořili si územní převahu a byli lepším mužstvem,“ upozorňoval Karbula. Jenže pro jeho výběr to bylo zakleté utkání, když v 60. minutě měli Středočeši výhodu pokutového kopu, který s přehledem proměnil Lukáš Šindelář.

Skvělé výkony, úžasná atmosféra a také tropické počasí, to byl Den plný fotbalu.

„Bohužel se nám podařilo vstřelit pouze jednu branku, což bylo na finále málo,“ narážel na čestný úspěch Františka Zázrivce, který obral o čisté konto brankáře soupeře ze značky pokutového kopu.

I pře porážku chci hráčům poděkovat za skvělou reprezentaci našeho kraje, kdy se ukázalo, že i my máme fotbalovou kvalitu,“ dodal závěrem k poslednímu vystoupení v Regions´Cupu Karbula.

Středočeský KFS – Výběr KKFS 3:1 (1:0). Branky: 3. Veselý, 51. Bureš, 60. Šindelář Lukáš (PK) – 78. Zázrivec František (PK). Rozhodčí: Kyncl – Krupka, Hamouz. ŽK: 1:5. ČK: 0:1 (69. Jakub Anděl). Diváci: 80.
SKFS: Dědek – Václavík, Slavík, Pánek, Čížek – Bureš, D. Veselý, Přibyl, Skořepa – Šindelář, Štancl (stř. Dudek, Bora, Náděje, Kotek). Trenér Milan Kormaník.
KKFS: Martinec – Janda, Číž, Mestl, Dušek – Dubnický, Hackl, Kursa, Dubnický – Bursík, Kubinec (stř. Vaněček, Zázrivec, Anděl, Vodrážka). Trenér: Martin Karbula.