Vítěznou trefu domácích obstaral v 58. minutě útočník Rostislav Šamánek. „Franta Dřížďal dal dobrý balon za obranu, podařilo se mi to propasírovat na Davida Vaněčka, který se vrátil na vápno a hnedka mi to hodil zpátky. Zpracoval jsem si jedním dotykem míč a poslal ho na zadní tyč,“ popsal úspěšný střelec povedenou akci Baníku.

Zápas začal z obou stran opatrně. Postupně však přebrali iniciativu na své kopačky domácí borci.

A vytvořili si šance. Šamánek, Hrubý ani Kobylík však výborného Švengera nepřekonali. „Ztroskotali jsme na něm, chytal jako fantom,“ vysekl Šamánek poklonu bývalému gólmanu pražské Sparty, který držel Vlašim nad vodou.

Úspěšní z občasných kontrů nebyli ani hosté, Průcha mířil tvrdými střelami dvakrát vedle, přečíslení Středočeši řešili špatně. V závěru poločasu se potom opět vyznamenal při tlaku Baníku a pokusech Vaněčka s Hofmannem Švenger. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

„O přestávce jsme si řekli, že když budeme hrát takhle dál, tak určitě jednu šanci proměníme,“ přiblížil poločasovou rozmluvu Šamánek.

To se podařilo. Po vstřelené brance již domácí kontrolovali hru. Hosté, kromě gólu Jíchy z ofsajdu, prakticky nic nepředvedli. Naopak při pokusech sokolovského Vaněčka a Machka musel znovu předvést své umění Švenger.

„Je to hodně cenné vítězství. Na každý gól se strašně nadřeme. Jsem rád, že mi to tam spadlo,“ radoval se po závěrečném hvizdu útočník Baníku Rostislav Šamánek.

Sokolov potřetí v řadě neinkasoval branku. Stínem duelu je zranění domácího záložníka Davida Kobylíka, který putoval ze hřiště zřejmě s natrženým svalem.