Historická premiéra v krajském přeboru poněkud fotbalistům Kraslic v samotném závěru podzimní části značně zhořkla.
Vstup do soutěže však měl nováček excelentní. Dvě kola vyhrál a až v tom třetím s Novým Sedlem odcházel poprvé ze hřiště se svěšenou hlavou. „Pro kraslický fotbal byl postup velkým úspěchem. V naší premiéře jsme si dali jasný cíl, a tím byla záchrana. Samotný vstup do přeboru byl pak velmi dobrý. První body jsme ztratili až ve třetím utkání,“ ohlédl se premiérou svého týmu v nejvyšší krajské soutěži Karlovarska kraslický lodivod Walter Schwarz.
Poté přišly opět lepší výsledky. Výhra nad Dolním Rychnovem a remíza s Trstěnicemi. „Měli jsme kvalitní letní přípravu. Navíc jsme měli tým pohromadě, a na hřišti jsme to dokázali prodat,“ vysvětloval Schwarz. Ale pak se dostavila menší krize. Dvě prohry za sebou s dalšími nováčky soutěže posunuly Kraslice do suterénu krajské tabulky. „Klíčový důvod našich neúspěchů byli hráči. Ti byli přes týden mimo, a na trénincích tak bylo jen torzo mužstva. Poté se navíc přidalo i zranění některých hráčů, a to také byl kámen úrazu,“ smutně vypočítával kouč.
Jeho tým se zvedl hned v následujícím kole na Růžovém Vrchu, kde je hostila karlovarská Lokomotiva. V desátém pokračování přeboru dokonce otočili nepříznivý stav v Ostrově ve svůj prospěch. „Byl to takový malý záblesk na lepší časy. Chtěli jsme vše hodit za hlavu a znovu makat naplno, ale nepodařilo se nám to,“ narážel trenér na střídavé úspěchy svých svěřenců.
Zimní přípravu odstartují Kraslice v domácím prostředí. „Budeme trénovat čtyřikrát týdně. Dvakrát u nás a dvakrát bychom měli absolvovat tréninkové jednotky na umělce v Rotavě, ale vše je ještě v jednání,“ dodal Schwarz a pokračoval: „Nezúčastníme se žádného turnaje, což bychom chtěli kompenzovat přípravními duely,“ prozradil trenér scénář zimní přípravy.
A jaký je cíl nováčka pro v jarní části krajského přeboru? „Chceme se zachránit,“ uzavřel Walter Schwarz.