Ve 4. kole žákovské ligy si připsali žáci Sokolova druhé vítězství. Naopak mladší baníkovci mají na svém kontě třetí porážku.
FK Mladá Boleslav - FK Baník Sokolov 1:3

Hostující fotbalisté na severu Čech sehráli velice dobrý zápas. Od začátku podávali disciplinovaný a soustředěný výkon. V první půli se baníkovci ujali vedení, když byl ve vyložené šanci před brankou faulován Rozsíval, kopala se penalta, kterou ve 14. minutě bezpečně proměnil Špírek.
Po změně stran domácí zariskovali, vrhli se do útočení a vyplatilo se jim to v 55. minutě, kdy srovnali na 1:1. To brankář Martinec nejprve vyrazil jednu ze střel, ale na opakovanou dorážku už reagovat nestihl. Baník pak vyztužil obranu a chodil do brejků. Ty mu nakonec přinesly úspěch. Nejdříve šel sám na brankáře Pachta, ale jeho pokus gólman ´Bolky´ vyrazil s pomocí břevna nad. V 63. minutě pak aktivní Pachta vyslal do brejku Krmenčíka, který svůj únik zakončil gólem na 1:2. V samotném závěru pak po přihrávce Krmenčíka šel do úniku Harčár, udělal kličku stoperovi a přízemní střelou podél vybíhajícího brankáře zvýšil na konečných 1:3.
Trenér Slanislav Galisz byl po utkání velice spokojený. „V první půli se hrál vyrovnaný fotbal, oba celky nechtěly chybovat, bylo to takové opatrné. Ve druhém poločase domácí přeskupili rozestavení, podařilo se jim vyrovnat, jenže my i nadále hráli v obraně pozorně a k tomu nám vyšly brejky. Podali jsme týmový výkon, v několik fázích zápasu jsme soupeře dostali pod tlak a nutili jsme ho chybovat. Je to cenné vítězství, na kterém se podíli všichni hráči včetně těch střídajících. Klukům patří díky,“ řekl Galisz.
Sestava Baníku: Martinec – Špak, Kopecký, Tůma, Šimek – Rozsíval (57. Bartoš), Špírek (55. Harčár), Pachta, Vošmik (36. Fridrich) – Krmenčík, Iterský.
Daleko hůř se ale vedlo mladších žákům Baníku, kteří s domácími prohráli jasně 4:0 po půli 2:0. „Byli jsme u všeho pozdě, domácí byli opět rychlejší a naše prohra je zasloužená,“ vyjádřil se kriticky po utkání trenér Luboš Váša.
V sobotu hrají baníkovci doma. Starší žáci hrají od 13 hodin, jejich mladší kolegové mají výkop ve 14.45 hodin. Soupeřem sokolovských celků budou týmy SIADu Most.