Sokolováci si na čele tabulky vytvořili čtyřbodový náskok před druhou pražskou Duklou. Navíc v závěrečném kole soutěže vyválčili v duelu dvou nejlepších celků divizní skupiny na Dukle cenný bod za nerozhodný výsledek 2:2. Nejen o tom jsme si povídali s trenérem sokolovského družstva Milanem Parim.

Dorostenecké ´céčko´ Baníku je čerstvým vítězem divize mladšího dorostu. Jaký je to pro vás, jako trenéra vítězného družstva, úspěch?
Veliký, ale nikoli úspěch jako trenéra, nýbrž celého mužstva. V naší kategorii se nepostupuje, přesto je to výsledek naší celoroční práce a kluci si zaslouží přívlastek „mistři“.
Jak se po celou sezonu s týmem pracovalo a kteří hráči zaznamenali největší výkonnostní posun?
Spočítali jsme, že z devatenáctičlenného kádru chodilo průměrně patnáct hráčů na tréninky. To je potom skutečně radost pracovat, kluci k tomu přistupovali velice zodpovědně a já jsem rád, že ve výsledku vidí tu odměnu. Budu se opakovat z podzimu, ale všichni hráči se zlepšovali. Někdo více, někdo méně, ale zlepšení tam mají opravdu všichni.
Měli jste pro přípravu ideální tréninkové podmínky?
V detailech člověk vždy něco nalezne, ale celkově musím říct, že podmínky ideální pro přípravu určitě byly.
Kteří hráči byli z vašeho kádru největšími oporami?
Těžko se mi někdo vyzdvihuje. Těší mě, že se snažíme hrát kolektivně.
V sezoně jste předváděli pohledný fotbal. Bylo to to, co jste od hráčů očekával?
Ano, opět jsme se přiblížili k pojetí, které chceme hrát a které trénujeme. Samozřejmě, že je stále mnoho a mnoho ke zlepšení.
V čem byla největší síla vašich svěřenců?
To je jednoduché,v kolektivu, v partě, v přístupu, v chuti chtít se zlepšovat.
Jaká družstva byla během soutěže vaším největším konkurentem?
Největším konkurentem pro nás byla Dukla Praha.
V příští sezoně bude současný C dorost startovat v krajském přeboru, který kvalitě divize nemůže konkurovat. Jak moc bude těžké udržet motivaci hráčů?
Je to taková sportovní tragédie. Víme, že k růstu je zapotřebí kvalitní konkurence. Nechci vypadat namyšleně, ale viděli jsme, jaká utkání odehrál B dorost v soutěži krajského přeboru. Bohužel tato úroveň není to, co bychom potřebovali. Budeme se snažit sehnat kvalitu alespoň v přátelských utkáních. Co to s námi provede, poznáme až v dalším ročníku.
Kdy začnete letní přípravu a co bude její náplní?
Sejdeme se v pátek 10. července a v sobotu již hrajeme přátelské utkání s muži Habartova. Od 14. do 19. července budeme na soustředění ve Skalné, kde obnovíme „fyzičku“ a dále budeme zdokonalovat především herní stránku. K tomu právě chceme soupeře z divize nebo z ligy.
Hodláte doplňovat stávající kádr? Popřípadě jaké budou hráčské změny ve vašem týmu?
Posilovat chceme, bohužel právě tato soutěž není zrovna moc lákavá. Také hráčů ochotných tvrdě makat moc není. Trénujeme většinou čtyřikrát týdně, a to už vyžaduje nutnou obětavost a ochotu vzít fotbal vážně.
Co tedy bude cílem mužstva v příští sezoně?
Cíl bude stejný jako tento rok. Postup z krajského přeboru, ten je ale podmíněn postupem A dorostu do ligy.