V hornickém klubu se začaly věci pořádně hýbat. Loňská sezona se hokejistům Baníku Sokolov příliš nepovedla, suverénní vítěz základní části vyhořel již ve druhém kole play off. S o to větší vervou se sokolovští hokejisté pustili do přípravy na nový ročník druhé ligy. Teď už žádné schovávání, klub hodlá ve střednědobém horizontu vybojovat postup. Poprvé se nově rodící tým sešel v pondělí na úvodním tréninku letní přípravy, pod vedením nového kouče, Karla Mlejnka.

Karle, můžete přiblížit tréninkový rozvrh?

Trénujeme v pondělí odpoledne, v úterý dopoledne, odpoledne ve čtvrtek a dopoledne v pátek. Budeme držet stále stejný rytmus, dvakrát týdně se zaměříme na sílu horní části a středu těla, dvakrát týdně na sílu dolní části, a proložíme to rychlostí, dynamikou, a kolektivními hrami.

Jak vypadá složení kádru?

Máme tady 22 hráčů, jeden je zraněný, dva se omluvili. Jsou tady kluci, kteří ukončili činnost v karlovarské juniorce. Máme tady jednoho sokolovského juniora, dva se bohužel omluvili. Dále jsou tady hráči, se kterými probíhají jednání, případně jsme s nimi už domluvení. Zbytek tvoří ti, kteří bojují o šanci dostat se do týmu.

Do kdy potrvá letní příprava?

Budeme trénovat osm týdnů, to znamená do 29. června. Po tomto týdnu budou mít hráči tři týdny volno s nějakou doporučenou individuální přípravou, aby se udržovali. 23. července vyjedeme na led.

Objevili se tady zajímaví hráči…

Hráče budeme podepisovat až k 1. srpnu, nemáme nic podepsáno, ale jsme již s některými domluvení, to se týká především zkušených hráčů z minulé sezony. Extrémně jsme také stáli o služby kluků, kterým skončila v Karlových Varech smlouva, jako je Matěj Zadražil. Oproti loňské sezoně se stává naším hráčem Tomáš Rohan a Adam Rulík. Byli jsme schopní se s nimi domluvit na novém působení u nás. Pevně věřím, že to zoficializujeme podpisem smlouvy.

Jak jste zatím spokokojen s „tím“, co máte k dispozici?

Maximálně. I s tím, jak kluci pracují. Máme samozřejmě ještě čtyři pět okýnek v sestavě, kterou si tak nějak rýsuju pro ideální stav. Máme vytipované hráče, věřím, že se nám jejich příchod podaří dojednat.