Po dvou porážkách v řadě v rámci podzimní části krajského přeboru se nováček ze Žlutic vrátil na vítěznou vlnu, když na půdě dalšího nováčka Horního Slavkova oslavil pětibrankovou výhru.

„Od začátku utkání jsme měli mírnou převahu, ale jinak byla hra vyrovnaná. Terén byl hodně těžký, i přesto byly na obou stranách brankové příležitosti, ale bez gólového efektu. Až ve 41. minutě po naší chybě na půlce jsme zbytečně inkasovali,“ popisoval první poločas žlutický trenér Ladislav Kvasnička.
Ve druhém poločase však Žlutičáci přidali na obrátkách, a zejména pak těch střeleckých, a pomalu tak přetavili ukazatel skóre ve svůj prospěch. „Ve druhém dějství se nám začalo dařit. Vycházelo nám více přesných přihrávek a také jsme přidali na důrazu a to se nám vyplatilo. Ale řekl bych, že domácím docházely síly. Od 54. minuty po gólu Forejta, který dal z velkého vápna přesnou střelu k tyči, jsme utkání pomalu obrátili na naši stranu,“ pochvaloval si Kvasnička.

V dresu Žlutic pak byli ještě střelecky úspěšní po rohu hlavičkou Pavel Suda, po pěkné kombinaci Matěj Strejček, střelecky disponovaný Tomáš Forejt a pátý gól přidal po krásném přímáku Václav Suda, který trefil přesně pravý růžek domácí branky.
„My jsme sice ještě inkasovali z penalty, ale utkání už jsme kontrolovali a dovedli ho do vítězného konce. Musím kluky pochválit za druhý poločas, kdy zabrali a dali pět branek,“ chválil své svěřence žlutický trenér.

Horní Slavkov – Žlutice 2:5
Branky: 41. a 68. Pazdera – 54. a 65. Forejt, 59. Pavel Suda, 74. Strejček, 79. Václav Suda. Poločas: 1:0. Žlutice: D. Metlička – Chrenák, Melnyk, Pěnkava, Sivák – V. Suda, Forejt, P. Suda, Kopelent – –Strejček, Kryl.⋌