Tučným písmem se zapsali do historie prvního kola bezesporu fotbalisté tepelského Sokola, tedy účastníka okresního přeboru Chebska. Ti v pozici outsidera předvedli v bitvě s rezervou chebské Hvězdy dokonalý obrat, vítězný. „Po poločase pro nás zápas nevypadal vůbec dobře,“ narážel hrající trenér Teplé Jan Bílek na tříbrankové manko svého týmu po prvním poločase.

Sokolov porazil v derby Hvězdu Cheb 4:2.
PODÍVEJTE SE: Sokolov definitivně zlomil v derby Hvězdu až v závěru

Po změně stran si v dresu Teplé připsal na účet hattrick urostlý útočník Martin Schmitt, který napomohl svému týmu k bodovému zisku. „Po neskutečně odmakaném druhém poločase jsme zápas otočili v náš prospěch a vyhráli jsme 5:4,“ chválil si málo vídaný obrat Bílek, který pátou brankou rozhodl o výhře své družiny. „Obrovská poklona pro všechny hráče,“ vzkazoval dodatečně pochvalu svým hráčům Bílek.

Dvanáct branek mohli zhlédnout fanoušci v souboji chebského FC a Plesné. Po vyrovnaném prvním poločase se strhla na umělce v Chebu gólová přestřelka, kterou nakonec přetavilo v osmibrankovou výhru chebské FC, když v jeho trikotu gólově řádil především Jiří Vondrášek, který si připsal na brankový účet hattrick.

FC Slavia Karlovy Vary – SK Petřín Plzeň 7:1 (5:1).
FOTOGALERIE: Slavia smázla divizní Petřín sedmi góly

Vysokou výhru a jako bonus čisté konto slavily Citice, které se střetly v prvním kole s lipovským Sokolem. O sedmibrankovém vítězství rozhodl tým ze Sokolovska již v prvním poločase, kdy soupeři nasázel pět branek. Třemi zásahy k tomu přispěl Petr Bodnár. I v duelu Lomnice se Skalnou se fanoušci nenudili, když zhlédli pětibrankový koncert Lomničáků, který tým ze Sokolovska spustil až po obrátce stran po bezbrankovém prvním poločase.

Výsledkový servis, I. kolo

TJ Sokol Teplá – FK Hvězda Cheb 5:4 (0:3). Branky: Schmitt Martin 3, Bílek Jan, Fišer Radek – Žídek Radek, Mojcher Michal, Lhotský Patrik, Klepáček Jakub.

TJ Sokol Citice – TJ Sokol Lipová 7:0 (5:0). Branky: 13. Rajtšlegr Tomáš, 15. , 24. a 88. Bodnár Petr, 20. Drabík David, 37. Krajňák Josef, 86. Tamajka Tomáš (PK).

TJ Lomnice – FK Skalná 5:1 (0:0). Branky: 50. Šmat Václav (vlastní), 58. a 65. Ptáček Tomáš (1 PK), 80. Novák Lukáš, 84. Janovský Josef – 54. Novák František.

FC Cheb – Jiskra Plesná 8:4 (2:2). Branky: 1. , 46. a 69. Vondrášek Jiří, 31. Lungu Petr, 50. a 81. Větříček František, 82. a 90. Košč Radoslav – 19. , 35. a 75. Panuška Václav, 90. Linhart Sebastián.