Sto čtyřicet let své existence oslavil letos Sbor dobrovolných hasičů v Krásně. Na svoji činnost jsou patřičně hrdí a neustále se snaží zlepšovat své zázemí a vybavení. Důkazem toho jsou plány, které místní hasiči mají. V příštím roce chtějí rozšiřovat zbrojnici, jelikož čekají na další zánovní automobil. Pokud to bude možné, začnou stavět už na jaře.

V současné době mají krásenští dobráci k dispozici dvě výjezdová vozidla. V pohotovosti je i starší mercedes z roku 1959. Ten hasiči získali za symbolické jedno euro. „Podařilo se to prostřednictvím našich německých partnerů. Velkou zásluhu na tom všem má Roman Schlossbauer, který vše domluvil, jelikož hovoří perfektně německy,“ zmínila starostka Krásna Lenka Sidorjaková. Technickou posilu hasiči vítají. „Pokud by bylo hodně zle a bylo by potřeba nasadit co nejvíce vozů, tak by k požáru vyjel i tento historický automobil. Je totiž plně funkční,“ prohlásil starosta hasičského sboru Vladislav Čáník.
„Letos si naši chlapi také přebrali nové zásahové obleky. Přes kraj je poslalo Ministerstvo vnitra,“ připomenula Sidorjaková.
Sbor nyní čítá 75 členů. V případě nutnosti jich do akce může s jednotkou vyrazit až patnáct. „Nejčastěji jezdíme k zahoření komínů nebo požárům v bytech. Likvidujeme ale také ohně v lesích,“ zmínil Čáník.

Hasiči se ukazují i na soutěžích. V zatím poslední soutěži Karlovarské ligy skončili druzí. Průběžně jsou na třetí pozici. „Vypadá to ale asi, že letos obsadíme páté až šesté místo,“ předpověděl starosta. „Je vidět, že se z mládeže podařilo vychovat dobré hasiče. Navíc je to baví,“ uvedla Sidorjaková s tím, že spolupráce sboru s radnicí je na velmi dobré úrovni. „Když potřebujeme, tak nám ve všem pomohou. Myjí ulice města, vypomáhají s přípravou akcí a dělají veřejné ukázky,“ doplnila.