Hasiči z Kraslic se mohou pochlubit novou technikou. Nejvíce asi vyčnívá Tatra CAS 30 – T815-7, zvaná nosorožec, kterou převzali v pátek. V nedávné době však dostali také terénní vozidlo Ford Ranger a zcela novou moderní vyprošťovací techniku. Stále častěji než u požárů totiž zasahují u dopravních nehod. Nová technika tak pomůže zachránit další lidské životy.

„Velkoobjemová cisterna nám pomůže hlavně v lesním a špatně přístupném terénu. Velkou výhodou je, že cisterna pojme 9 tisíc litrů vody. Je určená také na pomoc při povodních," řekl velitel kraslických hasičů Petr Hamouz.

„Toto vozidlo je pro tento region úplně ideální, protože je dobré do terénu, lesních porostů, je velkokapacitní – pojme 9 tisíc litrů vody, což je při lesních požárech velká výhoda, a má velkou průjezdnost. Další je velitelské vozidlo Ford Ranger, které má opět velkou výhodu v tomto regionu i v zimních měsících. A do třetice, vzhledem k docela vysokému počtu nehod v obvodu Kraslic dostali kolegové zcela nové vyprošťovací zařízení. Je to to nejmodernější, co existuje na trhu. Pro bezpečnost regionu se tak snažíme udělat maximum. Je to podmíněné i tím, že jiné jednotky mají do této oblasti delší dojezdové časy," upřesnil ředitel územního odboru Martin Mulač.

Jeho slova potvrdil i jeden z hasičů. „Nová vyprošťovací technika je lehká a přitom výkonná, což při zásahu oceníme," řekl Josef Novotný.