Po vlastní hasičské zbrojnici touží dobrovolní hasiči v Kraslicích. V současné době sídlí v prostorách profesionálních hasičů, avšak místa pro techniku nebo výchovu mladých dobrovolných hasičů je málo.

V hasičské zbrojnici mají i tak dobrovolní hasiči dobré zázemí. Avšak je tam místo pro garážování pouze hlavního výjezdového vozidla. „Další vozidlo proto máme v hale místního podniku Amati. Další materiál pak zase v jiném skladu. Je to poměrně komplikované,“ uvedl starosta dobrovolných hasičů Karel Lisa. Proto je podle jeho slov nutné, aby ve městě stála nová hasičská zbrojnice. „Navíc nemáme kde vychovávat naše nástupce. V objektu profesionálních hasičů to není možné,“ poznamenal Lisa.

Radnice v Kraslicích už zpracovává projekt, jak by zbrojnice mohla vypadat. Vhodné místo pro zbrojnici je vedle veřejných toalet za Komerční bankou. Náklady se i s vybavením pohybují kolem dvaceti milionů korun. Kvůli finanční situaci města je patrné, že radnice se do budování jen tak nepustí. Doufá proto, že se najde vhodný dotační titul. V objektu by pak měla v budoucnu sídlit i městská policie. Alespoň projekt s tím počítá.

Krasličtí dobrovolní hasiči přiznávají, že nová hasičská zbrojnice je pro ně prioritou. Oželí proto i případný nákup nového zásahového vozu. K dispozici mají liazku z roku 1991. Vypadá však díky práci hasičů velmi zachovale. „Nad opravami jsme strávili hodiny a hodiny. Postupně ji renovujeme,“ říká další z ´dobráků´ Martin Rosocha. Například loni se díky dotaci z kraje podařil nákup elektrocentrály, dalšího vybavení a opravy za půl milionu korun. „Na techniku si stěžovat nemůžeme. Postupně ji doplňujeme,“ doplnil Rosocha s tím, že ve výbavě dobrovolných hasičů je i avie stará třiatřicet let.

V Kraslicích slouží dobrovolní hasiči čtyřiadvacetihodinové služby. Aktivních hasičů je necelá dvacítka. Věnují se i požárnímu sportu, ve kterém se mohou pochlubit řadou úspěchů.