K dispozici mají techniku staršího data, jako je Liazka z roku 1977 a Avii jen o tři roky mladší. Využijí spíše čerpadla a motorovou pilu, protože zasahují ve většině případů při požárech lesních porostů, trávy nebo asistují při odčerpávání vody ze sklepů.

Ve sboru je i sedm žen. Mezi ty nejvěrnější patří Marie Kastlová, která ve sboru vydržela pětadvacet let. A nejen to. V dnešní době se věnuje dětem, kterých je mezi mladými požárníky ve dvou družstvech osmnáct.

„Máme mladší a starší žáky, ve věku od pěti do třinácti let. Většinu tvoří děvčata, kluky nám lanaří kroužek fotbalu,“ řekla Marie Kastlová. Děti se pravidelně zúčastňují hry Plamen, která obsahuje například branný závod všestranosti, požární útok nebo štafety. I přesto, že mají v Krajkové omezené prostory k nacvičování, vedou si dobře.

„Nemáme k dispozici například hřiště jako jiné sbory, o nějaké dráze vůbec nemluvím. Vše nacvičujeme prakticky zde v místní hasičárně, proto jsem rádá za každé umístění dětí při závodech,“ dodala Kastlová. Mladí hasiči nacvičovali v době naší návštěvy požární útok a přestože měli omezený prostor v klubovně, vedli si zdatně. A na co rádi vzpomínají?

„Tábor byl super, trochu jsem se bála při nočním přepadení,“ řekla Helena Hanáková.

„Nejlepší byl požární útok v pyžamu a ohňostroj,“ přidal se další z mladých hasičů Matyáš Maršík.

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN

„Za náš největší hasičský počin považujeme to, že se nám daří pořádat pro děti závody a ohromně nadšené jsou také z táborů mladých hasičů,“ řekla Marie Kastlová. Ten první měl v podtitulu název Rychlý prachy a letošní se nesl ve znamení vojenské nemocnice M.A.S.H. Děti byly nadšené ukázkami policistů, kteří jim názorně předvedli něco ze své práce. Dále se vyráběly houfnice nebo vystupovali šermíři. „Zbrojnoši půjčili dětem výzbroj i výstroj a ti se mohli rázem alespoň na chvilku stát princem z doby středověku,“ pokračovala Kastlová. Děti se prý nemohly rozhodnout zda byl pro ně největší zážitek noční přepadení tábora, kdy jich bylo několik uneseno a poté v pořádku vráceno, nebo zda to byl ohňostroj. „Byla to ohnivá show,“ dodala Vedoucí mladých hasičů Marie Kastlová.

O nejlepší Kozlův hasičský počin hlasujte ZDE