V Údolí na Sokolovsku spadla v noci na včerejšek opěrná zeď u silnice z Lokte na Horní Slavkov. Stalo se to u rodinného domu, který ohrožuje další sesuv. „Jedna obyvatelka domu byla evakuována a bylo jí zajištěno náhradní ubytování,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. V noci volala tísňovou linku, že nemůže z domu a bojí se o život.

Policie místo uzavřela, jsou tu nainstalované zákazové značky a řidiči musí lokalitu objíždět. Od Lokte a Horního Slavkova jsou značky slepá ulice, objízdná trasa není značkami vyznačena. Provoz tam bude zcela zastavený až do doby, než experti posoudí, zda nehrozí další sesuv či poškození rodinného domu nad sesuvem. „Hasiči rozhodli, že úklid zatím nebudou provádět, až do doby posouzení, zda nehrozí další sesunutí svahu, případně i poškození domu,“ uvedl Kasal.

Řidiče z Horního Slavkova, policisté před Údolím obraceli. „Řekli mi, že pouští pouze autobusy. Domů se teď dostanu komplikovaně. Musím jet zpět na Vary a Bečov anebo na Sokolov, Bečov a zase zpět do Slavkova. Zajížďka je to velká. Jakmile zaprší, je v Údolí vždy problém,“ řekl jeden z řidičů Roman Hylský.

„Vzhledem k tomu, že situace kolem této krajské komunikace může souviset i s průjezdem těžké nákladní dopravy, budu toto řešit v pátek i se zástupci kraje, jelikož tento stav je dále neudržitelný. Majitelce domu, u kterého došlo k sesuvu, je od pátku městem zajištěno náhradní ubytování do doby vyřešení celé situace,“ řekl starosta Lokte Petr Adamec.